Pradžia   /   Naujienos   /   Siekiama atverti duomenis verslui ir visuomenei

Siekiama atverti duomenis verslui ir visuomenei

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, nuotoliniu būdu susitikusi su VĮ Registrų centro generaliniu direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi, kalbėjo, kaip atverti duomenis verslui ir visuomenei, bei  aptarė duomenų saugumo klausimus, skaitmeninės ambasados steigimą.  
 

EBPO duomenys rodo, kad Lietuva pagal duomenų atvėrimo politiką 2019 metais užėmė tik 32 vietą iš 34 šalių. Jei valstybės institucijos įgyvendintų Europos Sąjungos rekomendacijas dėl didesnio kiekio turimų duomenų atvėrimo, Lietuvos ekonomika galėtų išaugti beveik milijardu eurų.   
 

„Lietuva turi pagaliau pakilti iš atvirų duomenų dugno ir pasitempti iki išsivysčiusių pasaulio šalių lygio. Šiuolaikiniams verslams, tokiems kaip aukštųjų technologijų ir skaitmeniniams, ypač reikalingi atviri duomenys, kad galėtų kurti ir vystyti savo produktus. Atviri duomenys – valstybės pažangos ir skaidrumo rodiklis, todėl Registrų centras turi šią politiką įgyvendinti“, – sako A. Armonaitė.  
 

Šiandien Registrų centras atvers daugiau Juridinių asmenų registro duomenų. Jie leis visuomenei nemokamai naudotis informacija apie verslo, valdžios institucijų vadovybę, įstatinį kapitalą ar apie finansines ataskaitas vėluojančias pateikti įmones. Visuomenei tai leis matyti ir lengviau suprasti bendrą Lietuvoje veikiančių įmonių, organizacijų ar institucijų paveikslą.  
 

Susitikimo metu ministrė taip pat pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių prioritetų yra ir duomenų atvėrimas žiniasklaidai, kuris garantuoja visuomenės teisę žinoti ir yra liberalios demokratijos ramstis. Registrų centro vadovas A. Armonaitę patikino, kad įmonė yra pasirengusi dalyvauti šiuo metu vykstančiose diskusijose Seime ir ieškoti sprendimų, kaip įgyvendinti duomenų atvėrimą ir teikimą žurnalistams.  
 

Susitikimo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Registrų centras taip pat sutarė, kad, siekiant užtikrinti duomenų saugumą ir užkirsti kelią krizėms, duomenų kopijas būtų galima laikyti skaitmeninėje ambasadoje sąjungininkių valstybėse. Tokią aukščiausius saugumo standartus atitinkančią ambasadą kaimyninė Estija yra įkūrusi Liuksemburge ir pažadėjusi pasidalinti su Lietuva reikiama patirtimi.  
 

Ministrė taip pat pabrėžė, kad būtina užtikrinti ir visokeriopą duomenų saugumą Lietuvoje. Pernai vasarą įvykęs incidentas, kurio metu po stiprios liūties Vilniuje vanduo užliejo valstybei gyvybiškai svarbias Registrų centro patalpas, tik išryškino fizines duomenų saugumo spragas. Susitikime Registrų centro vadovas pristatė priemones, kurių imasi, kad panašių incidentų ateityje būtų išvengta.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.