Pradžia   /   Naujienos   /   Siūlykite inovacijas Lietuvos kariuomenei!

Siūlykite inovacijas Lietuvos kariuomenei!

Sparčiai tobulėjant technologijoms Lietuvos kariuomenės naudojama technika tampa nebe tokia efektyvi, todėl gynybos sektoriuje inovacijos yra būtinos. Rinkoje siūloma įranga dažnai neatitinka specializuotų poreikių.
 

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) bendradarbiaudama su Krašto apsaugos ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų, kurie skirti krašto apsaugos poreikiams.
 

„Kviečiu mokslą ir verslą apjungti pastangas bei pasiūlyti inovatyvius sprendimus Lietuvos kariuomenei. Matau didelį šalies mokslo potencialą, kuris jau dabar stebina savo kuriamomis technologijomis – nesenai visuomenei buvo pristatyta šarvinė liemenė su šildančia tekstile ir terahercinė akis, leidžianti aptikti sprogmenis. Šiuo metu gynybos sektorius imlus naujovėms tiek Lietuvos, tiek pasaulio mastu“, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.
 

Šis konkursas kviečia sukurti 2 inovatyvius sprendimus Lietuvos kariuomenei: elektrinį motociklą ir universalų jutiklių bloką.
 

Elektrinis motociklas

 

Konkurso dalyviai turės pagaminti ir realiomis sąlygomis išbandyti elektrinio motociklo prototipą. Ši transporto priemonė turi atitikti specifinius reikalavimus. Ji turėtų būti didelio pravažumo ir sunkiai aptinkama įvairiais termoviziniais prietaisais, kad skleistų mažą garsą, sugebėtų įveikti pakankamai didelį atstumą, būtų galingesnė už elektrinį dviratį ir atitiktų lengvųjų elektrinių motociklų kategoriją. Tokių charakteristikų transporto priemonės padėtų sumažinti užduočių įvykdymo laiką, atsirastų galimybė jas greitai transportuoti tiek antžeminėmis transporto priemonėmis, tiek oro transportu, o užduotis atliekantys kariai jaustų mažesnį nuovargį.
 

Tokiam projektui įgyvendinti planuojama skirti iki 185 tūkst. eurų.
 

Universalus jutiklių blokas

 

Konkurso dalyviai turės pagaminti ir realiomis sąlygomis išbandyti universalaus jutiklių bloko prototipą, kuris leistų tiksliai nustatyti judančio ir tam tikrus parametrus atitinkančio objekto vietą. Tokie duomenys galėtų būti panaudoti aplinkotyros ir vietovės stebėjimo tikslams, apsaugai, transporto priemonių bei kitų objektų judėjimo srautams vertinti ir jų trajektorijoms nustatyti. Šiuo metu žinomos šiuolaikinės techninės priemonės, nustatančios judančios technikos buvimo vietą, neturi galimybės reaguoti į objektą, judantį tiksliai virš jutiklio, nes prietaisai reaguoja į 1 - 1,5 m. atstumu nuo jų judančią techniką. Be to, nėra žinoma ir apie universalų prietaisą, kuris galėtų veikti grunte (vandenyje ar sniege), fiksuodamas tiesiai virš jo judančius objektus, arba fiksuoti greta judančius tam tikrų parametrų objektus, kurie kerta tam tikrą sąlyginę „jutiklių stebėjimo liniją“.
 

Šiam projektui vystyti planuojama skirti iki 100 tūkst. eurų.
 

Konkurso etapai

 

Konkurse kviečiamos dalyvauti mokslo ir studijų institucijos bei įmonės. Numatoma, kad projektų trukmė – iki 17 mėnesių.
 

Konkursą sudaro du etapai. Pirmajame etape prašoma pateikti projekto koncepciją ir jo veikimą pademonstruoti laboratorinėje arba realioje aplinkoje. Antrajame etape numatoma tobulinti prototipą pagal poreikius ir veikimą pademonstruoti lauko sąlygomis naudojant realią techniką.
 

MITA paraiškas konkursui priima per Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sistemą MTEPIS (www.e-mokslovartai.lt) nuo lapkričio 20 d. iki gruodžio 17 d.
 

Konkurso sąlygų pristatymas vyks š. m. lapkričio 29 d. 13 val. MITA, Goštauto g. 12, 1 salė, Vilnius.
 

Kontaktai pasiteirauti: MITA MTEPI programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistė Eglė Elena Šataitė, tel. (8 5) 2644705, el. p. egle.elena.sataite@mita.lt
 

Konkurso dokumentai
 

Kvietimas teikti paraiškas dėl elektrinio motociklo​
 

Kvietimas teikti paraiškas dėl universalaus jutiklių bloko


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.