Pradžia   /   Naujienos   /   Skelbiamas 300 mln. eurų kvietimas teikti paraiškas Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymų programai

Skelbiamas 300 mln. eurų kvietimas teikti paraiškas Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymų programai

Europos Komisija patvirtino 2021-2022 m. Euratomo darbo programą ir liepos 7 dieną paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal 16 tematikų skirtų  sintezės tyrimams remti ir skatinti pažangą įvairiose srityse, pradedant tolesniu branduolinės saugos bei radiacinės saugos gerinimu ir baigiant branduolinių technologijų taikymu ne elektros energijai. Programai vykdyti skiriamas 300 mln. eurų finansavimas. 
 

Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymo programa – tai „Europos Horizonto“ finansavimo programa, apimanti branduolinius tyrimus ir inovacijas. Šia darbo programa yra prisidedama prie Europos Sąjungos pastangų toliau plėtoti lyderystę technologijų srityje ir skatinti branduolinių tyrimų ir inovacijų kompetenciją, o ypatingas dėmesys skiriamas medicinos sričiai, tiesiogiai remiant ES kovos su vėžiu ir Medicinos jonizuojančiosios spinduliuotės taikymo strateginės darbotvarkės (angl. Strategic Agenda for Medical Ionising Radiation Applications – SAMIRA) veiksmų planų prioritetus.
 

Švietimo ir mokymo srityje naujojoje darbo programoje imamasi ryžtingų veiksmų siekiant užtikrinti, kad ES išlaikytų branduolinę kompetenciją dvejomis svarbiomis švietimo ir mokymų temomis. Be to, branduolinės energetikos mokslininkai kviečiami teikti paraiškas „Europos horizonto“ Marie Skłodowska-Curie podoktorantūros stipendijų kvietimuose.
 

Liepos 16 d. Europos Komisija organizuoja Euratomo darbo programos informacinę dieną, kurios metu bus pristatoma bendra informacija apie „Europos horizonto“ programą ir išsamiai pristatoma 2021–2022 m. Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymų programa bei pateikiami atsakymai į pareiškėjams iškylančius klausimus. Daugiau informacijos apie renginį
 

Euratomo darbo programa apima dvi tyrimų sritis  - sintezę ir skilimą. Sintezės tyrimų srityje ši programa nustato aiškią EUROfusion (Europos  sintezės energijos plėtros konsorciumo) strategiją. Ja siekiama užtikrinti sėkmingą tarptautinio  sintezės tyrimų ir  investicinio projekto ITER įgyvendinimą, kurio tikslas yra atkartoti saulės sintezės procesus, siekiant sukurti energiją žemėje ir skatinti demonstracinių jėgainių paruošimą. 
 

Skilimo tyrimų srityje Euratomo darbo programa užtikrins aukščiausius elektrinių, mokslinių tyrimų reaktorių, medžiagų ir kuro branduolinės saugos standartus. Ši veikla taip pat apima radioaktyviųjų atliekų tvarkymą ir eksploatavimo nutraukimą, pavyzdžiui, Europos bendrą radioaktyviųjų atliekų tvarkymo programą - EURAD ir Europos radiacinės saugos partnerystę.
 

Kvietimas teikti paraiškas Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymų programai.
 

Daugiau informacijos apie paskelbtą kvietimą teikti paraiškas.

 

Kontaktai pasiteirauti: 

Birutė Bukauskaitė, „Europos horizonto“ MITA NCP Sintezės ir skilimo teminėse srityse

Tel. Nr. +370 685 48898, El. p. birute.bukauskaite@mita.lt


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.