Pradžia   /   Naujienos   /   Su klaipėdiečiais diskutuos apie lyderystę, atsakomybę ir socialinius pokyčius

Su klaipėdiečiais diskutuos apie lyderystę, atsakomybę ir socialinius pokyčius

Iš karto po didžiųjų pavasario švenčių, balandžio 23 d. ir balandžio 24 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP) vyks susitikimai ir diskusijos apie socialinius pokyčius, socialines inovacijas, socialinius verslus bei  jų kuriamą vertę.


Į Lietuvą po studijų ar darbo užsienyje grįžtantys lietuviai vis dažniau ieško galimybių įgyvendinti svetur pastebėtas ir juos sužavėjusias idėjas. Prie socialinio verslo steigėjų jungiasi ir tie, kurie turi puikią karjerą, verslus, tačiau nusprendė gyvenime ieškoti kitų savęs realizavimo būdų, todėl renkasi verslą, kuris neatneša didelių pinigų, bet suteikia dvasios ramybę matant laimingus žmones, jų besikeičiančius gyvenimus.


Dar viena grupė žmonių, prisijungiančių prie socialinio verslo – tie, kurių artimoje aplinkoje yra susiduriama su socialinėmis problemomis. Akistatos su tokiomis situacijomis, kurių valstybė nepajėgi išspręsti, paskatina juos ieškoti būdų, kaip jas įveikti, suprantant, kad yra ir daugiau žmonių, susiduriančių su panašiais sunkumais.


Galimybė prisidėti prie visuomenės gerbūvio kūrimo, siekis padėti tiems, kuriems to labiausiai reikia, tampa tokių žmonių siekiu. Socialinių problemų sprendimas taikant verslo modelius Lietuvoje yra gan naujas reiškinys – jis vadinamas socialiniu verslu.


Socialinės lyderystės sėkmės istorijų Lietuvoje nėra labai daug, apie tokius pavyzdžius nėra plačiai diskutuojama, tad apie juos žino tik su tam tikromis socialinėmis problemomis ir jų sprendimų paieškomis susidūrę žmonės.


„Nusprendėme populiarinti tuos aktyvius žmones ir jų idėjas, veiklas ir verslus, padedančius spręsti problemas visuomenėje. Susitikimo metu pristatysime mūsų vykdomą projektą „100 socialinio verslo idėjų”, kurio metu renkame ir viešiname sėkmingos socialinės lyderystės pavyzdžius iš Baltijos jūros regiono šalių“,  – teigia Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, organizacijos „Reach for Change“ vadovė Lietuvai ir Baltijos šalims.


Visgi ji pažymi, kad pastaruoju metu jau dažniau išgirstama apie verslininkus, kurie vykdydami savo veiklas imasi spręsti ir visuomenei aktualias problemas: įdarbina neįgaliuosius, suteikia reikalingų įgūdžių iškritusiems iš darbo rinkos asmenims, verslui suburia vietos bendruomenę. Pastaruosius penkerius metus J. Ribinskaitė-Glatzer, dirbdama „Reach for Change“, pastebi, kad vis daugiau žmonių, turinčių patirtį versle, domisi socialiniu verslu ir siekia pokyčio visuomenėje.


„Džiaugiamės galėdami suteikti erdvę informacijos sklaidai apie socialinį verslą, socialinį pokytį bei socialines inovacijas – pirmasis šios tematikos renginys mūsų Pilies dirbtuvėse buvo organizuotas pernai. Darbas minėtose sferose neabejotinai nestokoja iššūkių, reikalauja įvairių kompetencijų ir įrankių įvaldymo, tad labai svarbu socialinio verslo naujokams suteikti platformą gauti tiek žinių, tiek įkvėpimo bei padrąsinimo“, – kalbėjo KMTP direktorė Roma Stubrienė.


KMTP bei KMTP Pilies dirbtuvėse organizuojamų renginių metu bus ne tik pristatyti sėkmingo socialinio verslo pavyzdžiai Lietuvoje, jų daromas pokytis – taip pat bus dalinamasi patarimais, kaip matuoti ir komunikuoti apie daromą socialinį pokytį. Susitikime apie socialinio pokyčio matavimą ir komunikaciją kalbės komunikacijos ekspertė dr. Renata Matkevičienė, savo įžvalgomis dalinsis ir Andželika Rusteikienė,  „Junior Achievement Lithuania“ vadovė.


Susitikimas KMTP Pilies dirbtuvėse vyks balandžio 23 d. 15 val. Renginys nemokamas, visi norintys dalyvauti kviečiami užsiregistruoti. Pranešimas ir diskusija Klaipėdos mokslo ir technologijų parke vyks balandžio 24 d. 10-15 val. Ir šis renginys nemokamas, visi norintys dalyvauti taip pat kviečiami registruotis.

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.