Pradžia   /   Naujienos   /   Susisiekimo ministerijoje – inovacijų paroda

Susisiekimo ministerijoje – inovacijų paroda

Rugsėjo 9 d. LR susisiekimo ministerijoje atidaryta Klaipėdos jūrų uosto inovacijų paroda. Joje galima sužinoti apie inovatyvias technologijas, kurios prisideda ne tik prie uosto kompanijų konkurencingumo, bet ir užtikrina švaresnę aplinką.
 

Ekspozicijoje pristatomi ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) partnerių iš SGD/ Jūrinio klasterių vystomi bei įgyvendinti projektai, o taip pat inovatyvaus katamarano "Popa Boat" prieplaukos prototipas, kuris kurtas pasitelkus KMTP  įgyvendinamo projekto  Creative Traditional Companies Cooperation/ CTCC pagalbą.
 

„Dėkojame, kad sutikote atvežti dalelę uosto į sostinę. Kiekviena ši inovacija yra prasminga, rodanti, kad Klaipėdos uostas tvirtai žengia koja kojon su pažangiausiais inovatyviais sprendimais“, – sakė parodą atidaręs LR susisiekimo ministras Jarsolav Narkevič.


Parodoje pristatomi technologiškai sudėtingi robotai, kurie padeda statyti laivus, elektriniai robotai-lokomotyvai, kurie, palyginti su įprastais dyzeliniais šilumvežiais, eliminuoja apie 500 t CO2 bei kitų sudegintų degalų emisijų per metus. Daug dėmesio skiriama ir suskystintųjų gamtinių dujų technologijoms – Lietuvos inžinieriai sukūrė pažangią technologiją, įgalinančią efektyviai panaudoti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) šalčio energiją. Be to, Klaipėdoje sukurtas unikalios vidaus vandenų transporto priemonės – suskystintosiomis biodujomis (SBD) ir elektros baterija varomos hibridinės baržos – prototipas. Reaguojant į griežtėjančius aplinkosauginius reikalavimus, laivuose įdiegiamos pažangios filtrų sistemos ir taip mažinama oro tarša.


Klaipėdoje sukurtas pirmasis išmanaus katamarano prototipas. Šiuo metu pramoginio turizmo tikslais eksploatuojami du, elektra ir saulės energija varomi, katamaranai, skirti plaukioti vidaus vandenyse. Parodoje pristatomi ir modernūs, Klaipėdos uoste esantys simuliatoriai, kurie padeda imituoja laivų ir kranų valdymo procesus. Esama ir ateities inovacijų – kuriami povandeninio drono, autonominio keleivinio kelto prototipai. 


„Uostas jau seniai nėra tik vieta, kurioje kraunami kroviniai. Metai po metų jūrų uostas progresuoja, o čia veikiančios įmonės diegia vis daugiau naujų technologijų, inovacijas tikslingai skaitmenizuoja ir automatizuoja. Labai norime, kad apie uosto inovacijas žinia pasklistų kaip galima plačiau, todėl ateityje planuojame šią parodą eksponuoti įvairiuose šalies miestuose“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas. Uosto direkcija naudoja apie 30 įvairių skaitmeninių programų, kurios suteikia galimybę uoste valdyti procesus nuotoliniu būdu. Kai kurias inovacijas sukurti paskatino ir situacija dėl COVID-19. Būtent tuo metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija sukūrė skaitmenizuotą programą, kuri leidžia laivus į Klaipėdos uostą įvesti, juos švartuoti ir nuotoliniu būdu. Įdiegęs šią inovaciją Klaipėdos uostas tapo vienu iš nedaugelio Europos uostų, kuriuose laivai vedami būtent tokiu būdu. 

Su inovacijų paroda išsamiau galima susipažinti ČIA


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.