Pradžia   /   Naujienos   /   Tapome inžinerinio projektavimo bei gamybos įmonių klasterio ambasadoriais

Tapome inžinerinio projektavimo bei gamybos įmonių klasterio ambasadoriais

Lietuvos jūrinio klasterio veiklą koordinuojantis Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) plečia partnerysčių tinklą. KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas tapo naujuoju "Rocket Cluster" ambasadoriumi.


„Rocket Cluster“ klasteris – tai jungtinės veiklos pagrindu veikianti organizacija, kurios nariai teikia inžinerinio projektavimo, gamybos ir kitas su šia veikla susijusias paslaugas. Klasterio nariai suvienijo savo veiklas, kompetencijas ir kontaktus siekdami plėsti inžinerinių paslaugų ir gaminių eksportą, didinti įmonių produktyvumą, efektyvumą, inovacijų kūrimą, prekių ir paslaugų eksportą. 

 

"Rocket Cluster" veikimo principas pasaulyje jau pažįstamas, tačiau mūsų šalyje tai dar yra nauja. Kaip Jūs vertinate tai, jog inžinieriai susiburia į atskirą klasterį ir sujungia jėgas be konkurencijos, tiesiog siekdami bendrų tikslų?


Turint omenyje tai, kad Lietuva yra nedidelė rinka, klasterizacijos procesai yra itin svarbūs siekiant padėti mūsų produktams ir paslaugoms žengti į užsienio erdvę. Norint pasiūlyti tai, kas Europoje ar pasaulyje būtų konkurencinga, būtinos žinios, tas žinias gebanti pasitelkti aukšto lygio specialistų kritinė masė bei apčiuopiamos investicijos. Didelius minėtus resursus valdančios įmonės šiuo aspektu turi konkurencinio pranašumo. Visgi jėgas apjungę mažesni verslai, inžinieriai ir mokslininkai neabejotinai gali šias partnerystes nukreipti į inovatyvių sprendimų kūrimą ir sėkmingai skverbtis į tarptautines rinkas.


Mūsų pačių patirtis dirbant su Lietuvos SGD klasterio bei Lietuvos jūrinio klasterio bendruomenėmis liudija, kad toks formatas yra išties vertingas – klasteriai jau atvėrė kelius visai eilei technologinių sprendimų, prototipų kūrimui, kompetencijų auginimui per įvairius mokymus.


Klasteriai kalba ne biurokratine, o verslo kalba – tai irgi pagreitina kelionę iki trokštamo rezultato. Aukšta partnerysčių kultūra ir efektyvumas – skiriamieji sėkmingai veikiančių klasterių, kurių gretose neabejotinai yra ir „Rocket Cluster“, ženklai.

 

Inžinerija nuolat tobulėja, o prie inžinierių pasiekimų prisideda ir mokslas. Kur matote inžinerijos ateitį?


Ateities inžinerijos krypčių, be abejonės, yra ne viena. Visgi jungdamiesi prie „Rocket Cluster“ kaip bendruomenė, kuri yra itin glaudžiai susijusi su jūrine ekonomika, matome didelį jūrinės pramonės imlumą inžinerinėms inovacijoms, jaučiame poreikį tokias inovacijas kurti ir diegti. Kodėl būtent jūrinė pramonė? Nes ji glaudžiai susijusi su energetikos ateitimi, maisto tiekimo grandinėmis bei kitomis svarbiomis sritimis, nuo kurių priklauso visų mūsų gerovė. Inžinierių patirtis ir įdirbis savo sferoje, siekis inovuoti ir ieškoti sprendimų yra itin svarbūs siekiant atrakinti jūrinį potencialą, įgalinti efektyvų ir tvarų jūrinių resursų panaudojimą.

               
Sužinokite daugiau apie Rocket Cluster https://rocketcluster.com/


Sužinokite daugiau apie Lietuvos jūrinį klasterį https://www.maritimecluster.lt/


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.