Pradžia   /   Naujienos   /   Tarptautinėse pneumobilių varžybose KU komanda pelnė 3 prizines vietas

Tarptautinėse pneumobilių varžybose KU komanda pelnė 3 prizines vietas

Kasmetinėse Tarptautinėse pneumobilių varžybose ("International AVENTICS Pneumobile Competition"), tradiciškai vykstančiose Vengrijoje, dalyvavusi Klaipėdos universiteto komanda "Lithuanian Spirit“ ir jų sukonstruotas lenktyninis bolidas net trejose kategorijose pelnė prizines vietas.


KU mechanikos inžineriją studijuojančių studentų komanda "Lithuanian Spirit", vadovaujama dėstytojo dr. Prano Mažeikos, jau antrus metus susiduria su dėl viruso Covid-19 pakitusio pasaulio realybe – azartiškos varžybos praėjusiais metais apskritai neįvyko, o šiemet jos organizuotos nuotoliniu būdu.  Jų dalyviai gavo užduotis su atlikimo taisyklėmis, privalėjo jas įgyvendinti ir nufilmuoti. Rezultatas buvo nustatytas pagal pateiktą vaizdo medžiagą. Tokiu būdu šiemetinėse varžybose rungtyniavo daugiau nei 40 komandų iš įvairių Europos valstybių.


Susumavus varžybų rezultatus paskelbta, jog KU komanda prizines vietas pelnė net trejose rungtyse: 50 m "Drag" rungtyje užimta 2-oji vieta, "Arcade & Efficiency" kategorijoje - 3-ioji, taip pat 3-ioji vieta pelnyta Technikos kategorijoje.


„Mums šios varžybos buvo labai sėkmingos ir džiaugiamės, kad pagaliau pavyko užimti prizines vietas. Sėkmę lėmė visos sudedamosios dalys – ir komandos narių meistriškumas, ir pneumobilio techninės savybės, ir jau turima patirtis“,- šiemetiniu pasiekimu džiaugėsi komandos vadovas dr. Pranas Mažeika.


Pirmasis pneumobilis Klaipėdos universitete sukurtas 2015 metais. Su šia, suspaustu oru varoma transporto priemone, KU mokslininkai susirungė tarptautinėse varžybose „International Aventics Pneumobile Competition“. Varžybose pneumobilio galimybės dažniausiai yra vertinamos trimis aspektais: nuvažiuoto didžiausio atstumo, slalomo ir traukos.

 

Nauja inžinierių komanda 2017 metais sukūrė „American Chopper“ stiliaus pneumobilį. Vėliau, pasikeitus varžybų taisyklėms, 2018 metais – „Car“ tipo pneumobilį. Šių metų varžyboms buvo parengtas naujo tipo pneumobilis, kurio masė – apie 100 kilogramų. Laikantis varžybų taisyklių, bandymų metu maksimalus su juo pasiektas greitis buvo 58 km/h, su vienu 10 litrų talpos suspausto oro balionu (200 bar) ilgiausias nuvažiuotas atstumas viršijo 10 kilometrų.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.