Pradžia   /   Naujienos   /   Tartptautiniame forume Klaipėdoje - tvarios jūrų ekonomikos temos

Tartptautiniame forume Klaipėdoje - tvarios jūrų ekonomikos temos

Rugsėjo 18–20 dienomis uostamiestyje vyks 27-asis tarptautinis Baltijos jūros regionų forumas. Pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos miesto vardo siekiančiai Klaipėdai šis forumas yra išskirtinė galimybė atkreipti dėmesį į visam Baltijos jūros regionui aktualias tvarios jūrinės ekonomikos ir mėlynojo augimo temas, tampant svarbių dialogų ir pokyčių iniciatore. Taip pat forume bus nagrinėjami bendradarbiavimo ir regioninės politikos stiprinimo klausimai.


Kasmetinis forumas yra Baltijos jūros valstybių subregioninio bendradarbiavimo (BSSSC) platformos renginys. BSSSC – tai aktyviai Europos Parlamente Briuselyje veikianti politinė platforma. Ji yra svarbi Baltijos jūros valstybių tarybos partnerė, atstovaujanti regiono interesus ES institucijose bei šalių vyriausybėse. BSSSC forumas suburia aukščiausio nacionalinio ir regioninio lygmens institucijų vadovus, ES institucijų vadovus, vietos administracinio lygmens bei jaunimo atstovus aptarti aktualius regiono klausimus bei prisidėti prie regionui svarbių sprendimų priėmimo. Taip pat priimama rezoliucija, kuri išsiunčiama Europos Sąjungos institucijoms.


Šių metų forumo tema –  „Tvari jūrų ekonomika – BSSSC regionai, formuojantys mėlynosios ekonomikos ateitį Baltijos jūros regione“. Kasmetinį Baltijos jūros regionų forumą uostamiestyje organizuoja asociacija „Klaipėdos regionas“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir Rytų Norvegijos apskričių sąjunga. Skaičiuojama, kad forumas suburs kone 200 dalyvių iš 11 šalių.

 

Asociacija „Klaipėdos regionas“ forumo vėliavą perėmė iš Lenkijos Pomeranijos vaivadijos.Kurs pagrindą konkrečioms idėjoms ir pasiūlymams 
 

Asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančiosios direktorės Klaudijos Kionies teigimu, Lietuvai bei Klaipėdos regionui šis tarptautinis forumas – tai puiki galimybė pristatyti Klaipėdos regiono vardą Baltijos jūros šalių kontekste bei už jo ribų, kartu spręsti iššūkius, aptarti itin svarbius regiono ateities klausimus.

"Šis renginys turi didžiulės reikšmės visai valstybei, o Klaipėdos regionui tai yra itin svarbi galimybė atstovauti savo šalį. Forume bus paliestos skirtingos tematikos – nuo skaitmeninimo sprendinių iki turizmo klausimų, pristatyta mėlynosios ekonomikos svarba regionų augimui, skirtas dėmesys tarptautiniam bendradarbiavimui. Tikimės sukurti rezultatyvų dialogą tarp viešojo ir privataus sektoriaus bei taip sukurti pagrindą konkrečių idėjų ir realių pasiūlymų atsiradimui. Šis susitikimas taip pat svarbus atsižvelgiant į Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos peržiūrą ir būsimą naują finansavimo laikotarpį 2021–2027 metais. Džiugu, kad būtent mūsų regione apie tai kalbėsime“, – sakė asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančioji direktorė.


„Svarbu ir simboliška, kad forumas, subursiantis aukšto rango valdžios atstovus, verslą ir įvairių sričių ekspertus iš viso Baltijos jūros šalių regiono vyks būtent čia – mieste, kuris aiškiai išreiškė ryžtą orientuotis į mėlynąją ekonomiką bei inovacijas šioje sferoje. Artėjantis renginys neabejotinai taps vienu reikšmingiausių įvykių Klaipėdai, siekiančiai savo užsibrėžtos strategijos įgyvendinimo, tad džiaugiamės ir jaučiame didelę atsakomybę prisidėdami prie šio forumo organizavimo. Renginys turėtų tapti puikia platforma Klaipėdai akumuliuoti daug vertingos patirties, aktualijų, vertingų kontaktų, ir tuo pat metu plačiai paskleisti žinią apie savo ambicijas“, – kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

 


Dėmesys - mėlynojo augimo strategijai
 

Klaipėda pasirinko ekonominio proveržio strategiją ir užsibrėžė ambicingą tikslą – tapti pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos bei sparčių sprendimu miestu. Tvarios jūrų ekonomikos ir mėlynojo augimo temos yra svarbios ne tik uostamiesčiui, bet visam Klaipėdos regionui, ypač turint omenyje jau prasidėjusius regiono specializacijos procesus. Politinės diskusijos, apsikeitimas gerųjų praktikų pavyzdžiais, tarpusavio komunikacija ir partnerysčių užmezgimas yra svarbus procesas siekiant tapti pavyzdiniu Europos mėlynosios ekonomikos regionu.
 

Žinia, mėlynasis augimas turi itin didelį tvaraus verslo ir inovacijų potencialą daugelyje Baltijos jūros regiono subregionų ir miestų. Šiam augimui ypatingos svarbos turi saugus jūrų transportas, švari Baltijos jūra ir laukinė gamta. Per švariąsias technologijas, akvakultūrą, turizmą, kultūrą, skaitmeninimą, pažangias laivybos technologijas galima ženkliai prisidėti prie viso Baltijos jūros regiono gerovės.

 

Tarp forumo temų - skaitmeninimas ir jūrų tarša
 

Skaitmeninimas sparčiai keičia pasaulį, be jo neįsivaizduojamas pažangiųjų technologijų ir inovacijų sektoriaus augimas bei progresyvi ekonomika. Deja, priešingai pasaulinėms tendencijoms, jūrų pramonė ženkliai atsilieka nuo skaitmeninių transformacijų augančios kreivės. Forume bus kalbama apie dabartinę jūrų sektoriaus skaitmeninimo būklę ir kokių politinių priemonių reikia, siekiant paremti tvarią skaitmeninę jūrų pramonės plėtrą.


Taip pat forume bus diskutuojama apie bene didžiausią problemą, atspindinčią aplaidų žmogaus požiūrį į gamtą – jūrų taršą. Kasmet didžiuliai plastiko kiekiai patenka į jūras ir vandenynus dėl žmonių neatsakingo elgesio. Norint įveikti šiuolaikinį aplinkosaugos iššūkį bei išugdyti visuomenėje nešiukšlinimo kultūrą, reikalingas pasaulinio, regioninio, nacionalinio ir vietos lygmens bendradarbiavimas.


Viena iš penkių ES mėlynojo augimo strategijos sričių – pakrančių ir jūrų turizmo sektorius. Pastaraisiais metais didesnis dėmesys skiriamas bendradarbiavimui ir partnerystei turizmo srityje, taip siekiant išnaudoti mėlynosios ekonomikos potencialą Baltijos jūros regione. Deja, iki šiol trūksta produktyvaus dialogo ir diskusijų, ypač tarp Baltijos jūros regionų. Politikos formuotojai ir ekspertai, turizmo sektoriaus verslo atstovai kviečiami pokalbiui apie bendradarbiavimo ekosistemas ir reikalingus tolimesnius žingsnius turizmo plėtrai Baltijos jūros regione.

Forumo sesijose ir seminaruose bus taip pat aptartos tokios temos kaip mėlynoji bioekonomika, suskystintų gamtinių dujų technologija (SGD), jūrinio paveldo potencialas ir jūrinės erdvės planavimas.
 

BSSSC skatina jaunimo įsitraukimą į platformos vykdomas veiklas, tad ir šiemet prie forumo prisijungs jaunimo atstovai iš visų Baltijos jūros regiono šalių, kurie susitiks rugsėjo 16–20 dienomis. Susitikime bus kalbama apie tvarumo svarbą, jaunimo poreikius pakrančių ir jūrų turizme, galimybes turizmo sektoriuje išvengti sezoniškumo.


Forumo dalyvių registracija vyksta iki rugpjūčio 30 d. Taikomas dalyvio mokestis.
 

Forumo programa ir registracijos forma ČIA.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.