Pradžia   /   Naujienos   /   TechHub Demo Day - klaipėdiečių startuolio sėkmė!

TechHub Demo Day - klaipėdiečių startuolio sėkmė!

Klaipėdos universiteto mokslininkių Tatjanos Paulauskienės ir Marijos Kataržytės startuolis "Inobiostar" gegužės 27 d. tapo tikra "TechHub" renginio "Demo Day" žvaigžde ir buvo atrinktas į TOP 5-uką. 
 

Startuolį konsultuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko komandos nuomone, šis pasiekimas yra rimtas indikatorius, jog mokslininkių idėja vandenis užteršusius naftos produktus išskaidyti bei neutralizuoti aplinkai draugiškais biologiniais mikroorganizmais jau įspūdingais šuoliais skinasi kelią praktinio įgyvendinimo link – ji įtikina tiek ekspertus, tiek potencialius šios technologijos naudotojus ir investuotojus.

 

Padėtų kovoti su ekologinėmis nelaimėmis

KU mokslininkių kuriama technologija orientuota į didesnio mastelio išsiliejimus, kai naftos produktai pasklinda dideliame vandens plote ir jų jau neįmanoma surinkti mechaniškai. Teršalų neutralizavimo darbą turėtų atlikti mūsų išskirti mikroorganizmai.
 

Technologija jau „eina“ išradimo patentavimo ir preparato technologijos sukūrimo kelią. Mokslininkių projektas laimėjo Mokslo, inovacijų ir technologijos agentūros (MITA) finansavimą, leisiantį sukurti ir išgryninti išradimo technologiją, ją patentuoti ir licencijuoti bei pasiūlyti tarptautinei rinkai.
 

Projektas, pavadintas „InoBioTech Baltija“, startavo 2021 m. balandžio 1-ąją ir tęsis daugiau nei metus. Išradimui „sukomercinti“ (t.y. išbandyti, parengti metodines rekomendacijas, pagaminti bandomąją medžiagą) skirta 100 tūkst. Eur. Kuriama technologija jau yra apsaugota - pateikta prioritetinė paraiška ir jos kopija Europos patentų biurui, o jos pagrindu pagamintą produktą bus siūloma licencijuoti. Pagrindine technologijos taikymo sritimi nurodomas vandens transporto sektorius. Tikslas - inovatyvios ir aplinkai draugiškos biologinio valymo technologijos, skirtos naftos teršalams skaidyti jūrinėje aplinkoje, kūrimas, taip siekiant užkirsti kelią vandens taršai Baltijos jūros regione, uostų akvatorijose ir jūros pakrantėse.
 

Sutraukė įspūdingą auditoriją

Į progresyviausios Baltijos šalyse konferencijos LOGIN programą įtrauktą "TechHub Demo Day", kurioje prisistatė ir klaipėdiečių "Inobiostar", tiesiogiai stebėjo daugiau nei 35 000 žiūrovų. Renginys buvo skirtas startuoliams, investuotojams ir besidomintiems naujų verslo idėjų vystymu. 
 

Demo Day metu perspektyviausi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) TechHub pre-akceleratoriaus absolventai pristatė savo inovatyvius produktus ir paslaugas investuotojams bei varžėsi dėl kelialapių į akceleratorius bei komandiruotes pasirinktose Europos Sąjungos šalyse. 
 

Startuolių pitch’us vertino ir komentavo investuotojų ir inovacijų ekspertų komisija, kuri dalijosi savo įžvalgomis apie tai, kaip sėkmingai parduoti naują idėją.

 

 

 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.