Pradžia   /   Naujienos   /   Verslui - postūmis investuoti į inovatyvių produktų ir paslaugų kūrimą

Verslui - postūmis investuoti į inovatyvių produktų ir paslaugų kūrimą

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ragina verslą investuoti į inovatyvių produktų ir paslaugų kūrimą bei plėtrą. 2021-aisiais startuoja naujos priemonės, kurios suteiks naujų galimybių tiek mažam pradedančiajam verslui, tiek seniau įkurtoms įmonėms.


2021 m. I ketvirtį numatomi skelbti kvietimai ES struktūrinei  paramai gauti pagal šias priemones:
 

„E-verslo modelis COVID-19“. Šia priemone bus kviečiamos pasinaudoti mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) be partnerių. Remiamos veiklos: E-verslo modelių diegimas, persiorientuojant į procesų ir produktų (gaminamų gaminių ir (ar) teikiamų paslaugų) skaitmeninimą, labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (toliau – MVĮ) produktų elektroninę prekybą ir pristatymą:
 

 • nuotolinių darbo vietų sprendimų diegimas;
   
 • e-pardavimo sandorių sudarymo sprendimų diegimas.
   

Kita numatoma priemonė, kurios kvietimas planuojamas I ketvirtį yra „Kūrybiniai čekiai COVID-19“. Čia taip pat bus kviečiamos MVĮ teikti paraiškas be partnerių ir numatomos remiamos veiklos yra originalių produktų sprendimų (netechnologinių inovacijų) sukūrimas ir diegimas. Šia priemone MVĮ bus skatinamos iš kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriuje veikiančių subjektų įsigyti ir diegti originalius produktų sprendimus (dizaino ar rinkodaros inovacijas), o tai tiesiogiai turės įtakos šių įmonių produktyvumo augimui.

Ministerija šiuo metu tikslina aprašus kvietimui „Žmogiškieji ištekliai InvestLT+“. Šis kvietimas taip pat planuojamas 2021 m. I ketvirtį. Pagal pirminius rengiamus dokumentus galima matyti, kad remiamos veiklos bus investuotojų, investuojančių Lietuvos Respublikos teritorijoje į gamybą ir (ar) paslaugas, darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas, įskaitant mokymo darbo vietoje organizavimą.

 

Verslai, kuriems COVID-19 krizės metu aktuali pagalba, gali pasinaudoti tęstinėmis finansinėmis priemonėmis: Garantijos, Paskolos, Rizikos kapitalo investicijos. Dar dvi papildomos priemonės „Akceleratorius 2“ ir „Perspektyva“ taip pat pasirodys netrukus, šiuo metu rengiami šių finansinių priemonių aprašai.
 

Numatyta, kad akceleravimo ir investavimo veiklas apimanti rizikos kapitalo priemonė „Akceleratorius 2“ skatins startuolių ekosistemos plėtrą ir verslumą, o finansinės priemonės „Perspektyva“ tikslas bus skatinti inovacijų diegimą, suteikiant verslo subjektams palankias finansavimo sąlygas tiesiogiai „Invegos“ teikiamų paskolų forma.
 

Besikuriantiems verslams siūloma pasinaudoti subsidijomis verslo pradžiai arba lengvatinėmis paskolomis verslo pradžiai. Startuoliai dar gali suskubti pateikti paraišką pagal priemonę „Inostartas“. Kvietimas baigia galioti jau šių metų kovo 31 d. Tad smulkus ir vidutinis verslas pasinaudodamas šia priemone  gali steigtis ar planuotis plėtrą, kurti inovatyvius produktus ar paslaugas, savarankiškai vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros veiklą įmonės viduje.

 

Galvojantys apie socialinio verslo kūrimą/ vystymą, gali teikti projektines idėjas pagal projektą „Alternatyvių Investicijų Detektorius (AID)“. Šio finansavimo tikslas -  plėtojant socialinės integracijos paslaugas didinti socialiai pažeidžiamų, socialinę riziką ir atskirtį patiriančių asmenų galimybes aktyviai dalyvauti bendruomenėje ir darbo rinkoje. Pagal šią priemonę finansuojamos veiklos:
 

 • socialinės integracijos veiklos;

 

 • socialinių inovacijų kūrimas ir išbandymas;

 

 • savanoriškos veiklos skatinimas;
   
 • kitos veiklos, užtikrinančios tikslinės grupės asmenų tvaresnę integraciją.
   

Šiam kvietimui taikomas tęstinis atrankos būdas, tad pareiškėjai, viešieji ir privatieji juridiniai asmenys, paraiškas gali teikti iki 2022 m. rugsėjo 30 d. arba iki kol baigsis kvietimui skirtos finansavimo lėšos (daugiau informacijos).

 

Informacija nuolat keičiasi, todėl, kviečiame Jus nuolatos sekti informaciją LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos internetinėje svetainėje, arba kreiptis į Klaipėdos mokslo ir technologijų parko inovacijų vadybininkę Eriką Zavackienę erika@kmtp.lt

 

Tiksliai įsivertinti, kokios priemonės būtų tinkamiausios Jūsų plėtojamam ar kuriamam verslui, padės ir LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos sukurtas įrankis www.esgalimybes.lt


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.