Pradžia   /   Naujienos   /   Viešojo sektoriaus iššūkiai – naujos finansinės galimybės GovTech rinka

Viešojo sektoriaus iššūkiai – naujos finansinės galimybės GovTech rinka

Gegužės pabaigoje Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbtas kvietimas gauti finansavimą GovTech sprendimo įsigijimui sulaukė didelio susidomėjimo iš Lietuvos viešojo sektoriaus atstovų. Paraiškas teikę dalyviai siekė gauti iki 53 tūkst. eurų prototipo sukūrimui, kuris leistų ištestuoti konkrečios viešojo sektoriaus problemos sprendimo galimybes inovatyviu būdu. Šie iššūkiai – tai nauja galimybė inovacijų kūrėjams. Visas sprendimui skirtas finansavimas bus skiriamas GovTech rinkos dalyviams, kurie pasiūlys geriausius sprendimo būdus atrinktiems iššūkiams ir sukurs bandomąsias jų versijas. 
 

Eksperimentavimas su technologijomis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas (angl. artificial intelligence) ar blokų grandinė (angl. blockchain) nėra įprasta viešojo sektoriaus veikla, tai dažniau pasireiškia kaip išimtis iš kasdienybės. Tam dažnai trukdo nusistovėjusios taisyklės, kompetencijų stoka ar žema tolerancija eksperimentavimo keliamoms rizikoms. Nepaisant to, šį barjerą yra bandoma įveikti kuriant smėlio dėžę (angl. sandbox) primenančias programas, kuriose dalyviai turi saugesnę aplinką eksperimentuoti, dalinasi gerąja praktika bei sėkmės istorijomis, taip sumažindami kylančių rizikų dydį. Šių metų viduryje paskelbtas kvietimas spręsti viešojo sektoriaus problemas inovatyviu būdu tapo naujosios Lietuvos GovTech smėlio dėžės pradžia, o jai pagreitį suteiks viešojo sektoriausinstitucijos iš visos Lietuvos.
 

Finansavimas GovTech prototipo sukūrimui suteiktas 47-iems inovatyviems Lietuvos viešojo sektoriaus institucijų projektams. Atrinktus projektus galite rasti čia. Šių projektų  unikalumas – ne tik įdomūs bei pasauliniu mastu aktualūs technologiniai iššūkiai, bet ir būdas, kaip juos siekiama išspręsti. Sprendimų bus ieškoma atviresnėmis viešųjų pirkimų procedūromis, o veikla susidės iš dviejų etapų. Inovacijų kūrėjai, norintys dalyvauti ir kurti prototipą, galės dalyvauti pasirinktuose projekto konkursuose. Pirmajame etape konkurso laimėtojams bus suteikiamos piniginės premijos už geriausias pasiūlytas sprendimo koncepcijas. Antrajame etape su konkurso laimėtojais bus vykdomos derybos dėl prototipo sukūrimo. Prototipų kūrimui į pagalba ateis ir GovTech laboratorijos komanda – institucijos ir atrinkti inovacijų kūrėjai galės dalyvauti akceleratoriaus programoje, kuris padės per trumpą laiką sukurti produktą ir jį ištestuoti. 
 

Dalyvauti ir pateikti sprendimą, kaip spręsti viešojo sektoriaus iššūkius rinkos dalyviai galės jau netrukus. Šiuo metu yra ruošiami projektų viešųjų pirkimų dokumentai, kurių dalis dienos šviesą pamatys jau rugpjūčio pabaigoje ir tęsis rugsėjį. Projekto konkurse galės dalyvauti visi: startuoliai, inovatyvios įmonės, aukštųjų mokyklų atstovai ar net fiziniai asmenys, kurie domisi ir nori kurti GovTech sprendimus. Norėdami nepraleisti inovatyvių viešųjų pirkimų paskelbimo dienos, sekite MITA ir projekto „GovTech laboratorija“ naujienas.
 

Šis finansavimas – tai naujausia galimybė Lietuvos GovTech ekosistemoje, kurios augimu paskutiniuosius du metus rūpinasi „GovTech laboratorija”. MITA veikianti komanda siekia paskatinti inovatyvių, naujų technologinių sprendimų kūrimą bei pritaikymą viešajame sektoriuje, taip užtikrinant didžiausią naudą ir teigiamą socialinį pokytį visuomenėje bei aktyviai viešina įvairias GovTech galimybes Lietuvoje ir užsienyje.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.