Technologijų perdavimas

Tai procesas, leidžiantis panaudoti sukurtą technologiją, inicijuojant komunikaciją tarp atskirų suinteresuotų subjektų. Technologijų panaudojimas, kuris yra skatinamas technologijų perdavimo proceso metu, gali turėti milžinišką ekonominį ar socialinį efektą.
 

Technologiniai mainai – tai vieno subjekto sukurtų žinių, technologijų, organizacinės gamybos patirties taikymas ar naudojimas kitų subjektų veikloje. Nepaisant to, ar tai žinių perkėlimas iš fundamentalių tyrimų į taikomąsias technologijas, ar tiesiog dviejų komercinių subjektų keitimasis gamybine praktika, technologiniai mainai apibrėžia žmogaus intelektualios veiklos procesą. Jis įgyvendinamas pasitelkiant švietimą, mokslinę literatūrą ar tiesioginį žmonių kontaktą.
 

Technologijų perdavimas – tai procesas, leidžiantis panaudoti sukurtą technologiją, inicijuojant komunikaciją tarp atskirų suinteresuotų subjektų. To pavyzdys – parako sukūrimas. Šis išradimas padarė tikrą perversmą karybos istorijoje. Galima tik įsivaizduoti, kokį efektą tai padarė VIII amžiuje, kai kinai mūšio lauke jį panaudojo pirmą kartą prieš kariauną, kuri šios technologijos neturėjo. Tai, kad technologijų panaudojimas, kuris yra skatinamas technologijų perdavimo proceso metu, gali turėti neįsivaizduojamą ekonominį ar socialinį efektą, įrodo ir personalinio kompiuterio atsiradimas. Todėl technologijų perdavimas tampa kertine regionų ekonominės bei socialinės plėtros proceso ašimi.
 

Technologijų perdavimas gali vykti trimis kryptimis:
 

Mokslas - mokslui
 

Technologijos kelias nuo fundamentalių tyrimų iki taikomosios vertės yra pakankamai ilgas. Dažnai jos, prieš pasirodydamos vartotojui, būna perduodamos įvairioms laboratorijoms, vertinamos skirtingų mokslo šakų. Siekiant maksimaliai išplėsti technologijos taikymą, technologijoms įvertinti kuriamos vertinimo grupės. Jos sudaromos iš mokslininkų, atstovaujančių skirtingoms mokslinėms disciplinoms. Moksliniai atradimai yra įvertinami ir plėtojami skirtingų mokslinių disciplinų, publikuojami mokslinėje literatūroje.
 

Mokslas - verslui
 

Tai mokslinių žinių bei technologijų komercializavimo procesas, įgyvendinamas per mokslo ir verslo bendradarbiavimą, kuriant inovacinius produktus bei paslaugas.
 

Verslas - verslui
 

Šis technologijų perdavimas vyksta perteikiant gamybinę bei organizacinę patirtį. Taip pat daugelis technologinių mainų procesų yra įgyvendinami pasitelkiant kvalifikuotus konsultantus – technologijų perdavimo centrus.


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.