Pradžia   /   Projektai   /   Šiuo metu vykdomi   /   Blue Platform

Blue Platform

Blue Platform. Bioeconomy for Blue Growth in the Baltic Sea Region – a platform project to capitalize on the outputs of complementary transnational projects/ Bioekonomika mėlynojo augimo Baltijos jūros regiono strategijoje - susijusių tarptautinių projektų rezultatų įgyvendinimo platforma


Blue Platform skatina 11-os mėlynosios bioekonomikos projektų, įgyvendinamų Interreg, BONUS ir Horizon2020 programų rėmuose, rezultatų sklaidą valdžios institucijoms, verslui ir verslo plėtros organizacijoms. Taip pat projektu siekiama paskatinti bendradarbiavimo galimybių paieškas nacionalinių ir regioninių ES finansavimo programų, skirtų mėlynajam augimui, kontekste.

Siekiant pagerinti mėlynosios bioekonomikos sąlygas Baltijos jūros regione, Blue Platform rengia vadovą, apimantį mėlynosios bioekonomikos įtraukimo  standartus, Mėlynosios platformos veiksmų planą 2020 m. (Blue Platform Roadmap 2020) , finansavimo ir teisės aktų derinimo dokumentus.

Mėlynoji bioekonomika apima tvariu atsinaujinančių vandens išteklių naudojimu grindžiamą veiklą, įskaitant akvakultūrą, moliuskų ir dumblių auginimą,  jūrines biotechnologijas. Šios sritys yra itin svarbios siekiant mėlynojo augimo  jūrinių sektorių tvarumo tiek aplinkosaugos, tiek ir ekonominiame kontekste. Daugelis Baltijos jūros regione veikiančių organizacijų paminėtuose sektoriuose yra labai aktyvūs, jau yra sukurta bei toliau kuriama daug biotechnologijų projektų ir produktų  visa šia patirtimi galima pasinaudoti. 


Blue Platform padeda skleisti Baltijos šalyse sukauptas mėlynosios bioekonomikos žinias, projektas daug dėmesio skiria įgyvendinamų veiklų efektyvumo didinimui.


Projekto svetainėje pateikiama ir nuolat atnaujinama informacija apie jau įgyvendintus ir tęstinius projektus bei jų rėmuose sukurtus produktus, kuriuos vystant jėgas sutelkė įvairių sričių specialistai. Pavyzdžių yra įvairių: nuo Danijos įmonės sukurtos natūralios apsaugos nuo žalingo saulės poveikio, kuri pagaminta iš jūros augalų, lietuvių startuolio idėjos panaudoti Baltijos jūros moliuskų kiautus dirbtinio kaulo medžiagos gamyboje  iki vienos savivaldybės Švedijoje vystomos idėjos gaminti naują žuvims skirtų pašarų rūšį iš pakrantėse randamų jūros dumblių. 


Baltijos mėlynosios bioekonomijos sferoje dirbančios bendruomenės atstovams Blue Platform padeda atrasti vieni kitus ir vystomus produktus ne tik internete, bet ir gyvai. Susitikite su projektinės platformos partneriais viename iš 7 tarptautinių mokymų Blue Platform Roadshow metu - sekite #BluePlatform socialiniuose tinkluose arba apsilankykite https://www.submariner-network.eu/projects/blue-platform

 

Projekto trukmė: 2018 m. spalis – 2021 m. rugsėjis.

 

Europos regioninės plėtros fondo skiriamas finansavimas: 0.79 mln. Eur. 


 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.