Pradžia   /   Projektai   /   Šiuo metu vykdomi   /   Secmar

Secmar

Projekte SECMAR - Secure Digitalisation for Sustainable Maritime Transport - nagrinėjami kylantys jūrų kibernetinio (ne)saugumo klausimai. Kadangi jūrų transporto sektorius sparčiai transformuojasi į skaitmeninę formą, saugumo klausimų sprendimai atsilieka. Vis dėlto saugumas yra būtinas norint sėkmingai įgyvendinti skaitmeninimo priemones, kuriomis siekiama padidinti transporto veiksmingumą, ekonomiškumą ir tvarumą. Be to, netinkamas saugumas (tiek techninės, tiek programinės įrangos, tiek naudojimo srityje) gali atskleisti neskelbtiną informaciją, dėl kurios gali būti pažeidžiami saugumo principai, kurių galimos pasekmės yra išpuoliai, nusikaltimai ir šnipinėjimas.
 

Pagrindinis šio projekto tikslas yra padidinti vykstančio laivybos ir logistikos sektoriaus skaitmeninimo saugumo lygį, sujungiant jūrinį sektorių su IT sektoriumi ir akademinėmis kibernetinio saugumo, didžiųjų duomenų ir daiktų interneto sritimis. Laikantis šio požiūrio, projektas remia skaitmeninimo priemones, kuriomis prisidedama prie geresnės kokybės ir ekologiškesnio transporto.
 

Strategija yra sukurti struktūrą, leidžiančią plėtoti tarpregioninį verslo tinklą turinčią platformą / skaitmeninių inovacijų centrą, įvertinti poreikius ir suderinti, kad būtų skatinamos inovacijos, taip pat paskatinti paslaugų plėtrą.
 

Ilgalaikis poveikis būtų padidėjęs jūrų transporto skaitmeninis saugumas, taip pat Pietų Baltijos regiono specializacija saugios jūrų skaitmenizacijos srityje, užtikrinant suderintą ilgalaikę reagavimo į esamus ir būsimus saugumo poreikius strategiją, tuo pat metu taip pat sutelkti privačias bendroves kaip pagrindinius žaidėjus formuojant skaitmeninio saugumo dalyvių kritinę masę.
 

Bendras projekto biudžetas: 902 324,10 Eur
 

Europos regioninės plėtros fondo finansavimas: 703 892, 08 Eur
 

Projekto pradžia: 2019 m. liepos 1 d.
 

Projekto pabaiga: 2021 gruodžio 31 d.
 

Projekto vedantysis partneris: Blue Science Park (Švedija)
 

Partneriai: Jūrinės plėtros centras (Daniija), Pomeranijos mokslo ir technologijų parkas (Lenkija), Blekingės technikos universitetas (Švedija), Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (Lietuva).

 

Projekto svetainė: https://www.bluesciencepark.se/secmar-eng/

 
 


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.