Pradžia   /   Projektai   /   Verslo klasteriai

Verslo klasteriai

Klasterizacija yra vienas kertinių Lietuvos pramonės ir verslo plėtros strategijos prioritetų. Kuriant bendradarbiavimo ir komunikavimo tinklus ir priklausant klasteriams bei kooperuojantis su kitomis panašių interesų turinčiomis įmonėmis bei mokslo institucijomis, galima kur kas efektyviau spręsti įmonių produktyvumo bei inovatyvumo problemas.

 

Klasteriai skatina orientaciją į inovacijas ir greitina jų atsiradimo tempus vien dėl to, kad įmonės turi palankias sąlygas eksperimentuoti mažomis kainomis ir neprisiimti didelių įsipareigojimų, kol nėra pakankamo įsitikinimo, kad inovacinis projektas bus sėkmingas, taip pat ženkli ir neformalaus keitimosi idėjomis tarp klasteryje veikiančių specialistų svarba.
 

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas koordinavo 2016 m. balandžio 8 d. įsteigto Lietuvos SGD klasterio veiklą, aktyviai prisidėjo formuojant geoterminio vandens išteklių panaudojimo klasterį, palaiko Klaipėdos pasyvių namų klasterį „Ecovizija“, kitus Vakarų Lietuvos regione veikiančius ar besikuriančius klasterius.

 

Siekiant sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą SGD srityje, 2017 m. balandžio 26 d. buvo įsteigtas Baltijos jūros regiono šalių SGD klasteris ir Baltijos jūros regiono šalių SGD kompetencijų centras
 

Verslui ir mokslui siekiant paspartinti jūrinės inovacijų ekosistemos plėtrą, 2020 m. birželio 30 d. Klaipėdoje buvo įsteigtas Lietuvos jūrinis klasteris -platforma bendradarbiavimui ir aukštos pridėtinės vertės produktų bei paslaugų kūrimui. 

 

Jūrinio klasterio veiklą koordinuoja Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Klasterio bendruomenė nuosekliai plečiama įtraukiant jūrinio mokslo ir studijų centrus, laivų statybos ir remonto, jūrinės energetikos ir kitų sektorių atstovus, stiprinant ryšius su partneriais užsienio valstybėse.

 

Jei norite prisijungti prie jau veikiančių klasterių ar steigti naują verslo bei mokslo bendradarbiavimo platformą, pasistengsime atsakyti į visus rūpimus klausimus ir suteiksime reikalingą pagalbą. 

  

 

Lietuvos klasterių tinklas

Lietuvos jūrinis klasteris

 

 

Daugiau informacijos:

Andrius Sutnikas

Plėtros vadovas
Mob. tel.: +370 686 37681
El. p.: andrius.sutnikas@kmtp.lt

Erika Zavackienė

Projektų vadybininkė
Mob. tel.: +370 684 50212
El. p.: erika@kmtp.lt


KLAIPĖDOS MOKSLO IR TECHNOLOGIJŲ PARKAS
Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda

Peržiūrėti...


KU VERSLO INKUBATORIUS
Universiteto al. 19, Klaipėda

Peržiūrėti...


JŪRINIO VERSLO CENTRAS
Pilies g. 8, Klaipėda


Peržiūrėti...

  Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas - Vilhelmo Berbomo g. 10, LT-92221 Klaipėda

  Telefono nr. +370 46 310461

  El. pašto adresas: info@kmtp.lt

  Skype: kmtp.lt

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
yra šių organizacijų narys:

Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.