Apie mus :

Naujienos

 

2009-ieji - Europos kūrybiškumo ir naujovių metai

2009-02-11

Europos Komisija 2009-uosius skelbia Europos kūrybiškumo ir naujovių metais ir pradeda informavimo kampaniją, kurios šūkis „Įsivaizduoti. Kurti. Išrasti". Šių metų tikslas - skatinti žmones kūrybiškai ir naujoviškai vykdyti įvairių sričių veiklą bei padėti Europos Sąjungai geriau pasiruošti būsimiems pasaulio globalizacijos iššūkiams.

Europos kūrybiškumo ir naujovių metais bus siekiama parodyti, kad gebėjimas veikti kūrybiškai ir siekti naujovių yra labai svarbus tiek asmens tobulėjimui, tiek socialiniam ir ekonominiam vystymuisi. Norėdama užtikrinti Europos ateitį pasaulinės konkurencijos sąlygomis, ES puoselėja visų žmonių galimybes būti kūrybiškiems ir siekti naujovių. ES sukurs sistemą, kuria siekiama geriau informuoti apie svarbius klausimus ir skatinti politines diskusijas apie Europos žmonių galimybes būti kūrybiškais ir kurti naujoves. Kaip ir ankstesniais Europos metais, bus vyks Europos, nacionalinio, regionų ir vietos lygmens skatinamosios kampanijos, renginiai ir bus imamasi įvairių iniciatyvų.

„Kūrybiškumas ir gebėjimas kurti naujoves - dvi labai svarbios prigimtinės savybės, kuriomis sąmoningai arba nesąmoningai naudojamės įvairiomis aplinkybėmis ir įvairiose vietose. Norėčiau, kad šiais Europos metais Europos piliečiai geriau suprastų, jog puoselėjant talentus ir gebėjimą kurti naujoves, galima veiksmingai užtikrinti geresnę Europos ateitį ir pasinaudoti visomis ekonomikos ir socialinės srities galimybėmis", - prieš prasidedant kampanijai kalbėjo Komisijos narys Jánas Figelis.

Europos kūrybiškumo ir naujovių metai - tai horizontalus, įvairiasritis projektas. Be švietimo ir kultūros, čia įtraukiama įmonių, regioninė ir mokslinių tyrimų politika.

Taip pat sukurta speciali šiems metams skirta svetainė http://www.create2009.europa.eu ,  kurioje bus pateikiamos ir reguliariai atnaujinamos teminių metų naujienos, įvykių ir renginių aprašai, politinio pobūdžio ar informaciniai pranešimai, veiklos rezultatų ataskaitos ir nuorodos į atskirus teminių metų partnerių puslapius. Atskira skiltis bus skirta valstybėse narėse vykstantiems renginiams.

Be to, per metus Briuselyje bus surengtos šešios viešos diskusijos apie kūrybiškumą ir naujoves - tai bus proga pamąstyti ir pasidalyti idėjomis, kurios galėtų palengvinti su kūrybiškumu ir naujovėmis susijusių politinių klausimų svarstymą. Bus aptarti kultūrinės įvairovės, viešojo sektoriaus, švietimo, žinių visuomenės, tvaraus vystymosi arba kūrybinės veiklos ir pramonės klausimai.

Daugiau informacijos: http://www.kurybiskumas2009.lt , http://www.create2009.europa.eu

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?