Apie mus :

Naujienos

 

A klasės namo statyba daugeliui tebėra rebusas

2017-05-22

A klasės namo statyba daugeliui tebėra rebusas
Privaloma A klasės namų statyba Lietuvoje teisės aktais reglamentuota nuo praėjusių metų lapkričio. Visgi energinį pastatų naudingumą nustatantys ir juos sertifikuojantys specialistai dar pastebi nemažas NT vystytojų, projektuotojų ir statybininkų žinių spragas. Kaip išvengti įkurtuvių džiaugsmą aptemdančių klaidų, bus galima sužinoti Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP) gegužės 25 d. vyksiančiame nemokamame seminare.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra apie 200 pastatų, atitinkančių A klasei keliamus reikalavimus. Klaipėdos regione jų yra apie 10. Pirmasis 2012 m. buvo pastatytas Leliuose.

Palyginus A ir žemesnės klasės namo energijos suvartojimą bei išlaikymo kaštus, šie rodikliai gali skirtis 40-50 proc. „Žinoma, norint sutaupyti daug lemia ir žmonių gebėjimas gyventi A klasės name. Juk kalbame apie visą tokio pastato koncepciją, kuri apima ne tik apšiltintas sienas ir sandarius langus. Rekuperacinės sistemos valdymas, karšto vandens sunaudojimas bei kiti aspektai yra ne mažiau svarbūs ir jiems reikia tokio namo šeimininkų dėmesio, išmanymo bei tam tikros disciplinos", - pažymėjo Klaipėdos pasyvių namų klasterio „Ecovizija" atstovas, bendrovės „Pastatų energetinio naudingumo sprendimai" direktorius Gediminas Butkus.

Balandį „Litexpo" vykusioje statybų parodoje pristatytas pranešimas apie tai, kaip gerai pastatyti A klasės namą, sulaukė dalyvių anšlago. „Nepaisant to, kad įsigalioję teisės aktai tarsi turėtų leisti manyti, kad su A klasės pastatų projektavimo ir statybos ypatumais visi jau turėjo būti susipažinę, žmonių aktyvumas ir klausimų lavina renginyje Vilniuje tapo įrodymu, jog tema yra itin aktuali. Tai tapo impulsu neatidėlioti tokio seminaro organizavimo ir Klaipėdos regione".

Renginys pirmiausiai skirtas projektuotojams, statybos specialistams ir NT vystytojams, tačiau laukiami ir nuosavo būsto viziją dėliojantys žmonės bei kitokios paskirties pastatų statybas planuojančių įmonių atstovai. „Iš penkių pastaruoju metu mums pateiktų užsakymų energinio efektyvumo sertifikavimui, tik vienas pastatas atitiko A klasę. Jau pačiose pirminėse projektavimo stadijose nestinga klaidų. Išsiaiškinti, kaip jų išvengti, - kur kas išmintingiau, nei vėliau sukti galvą, ką daryti su reikalavimų neatitinkančiu pastatu, ką ir kaip priversti prisiimti atsakomybę", - akcentavo G. Butkus.

Nemokamo seminaro metu bus aptartos trys pagrindinės temos: A klasės gyvenamojo ar komercinės paskirties pastato projektavimas, energinio naudingumo sertifikavimo procedūros, publika taip pat sužinos, kaip atliekami akredituoti sandarumo bandymai.

„Pasaulis nestovi vietoje - judame nuo mažai resursų naudojančių iki energiją generuojančių, protingų namų - tai puiki verslo ir technologijų plėtros galimybė, kurią privalome išnaudoti pasitelkdami klasterius. Aukštos energinės klasės pastatai ir inovacijos - glaudžiai susiję, tad specializuotų įmonių bendradarbiavimui čia tenka itin svarbus vaidmuo. Klasterio formatas yra optimalus kompetencijų sklaidai tokios platformos viduje, o miestui ir regionui atviri renginiai šią naudą dar padvigubina", - akcentavo Klaipėdos pasyvių namų klasterio veiklą remiančio KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Seminaras „Kaip gerai pasatatyti A klasės namą" yra nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Registracijos formą prašome užpildyti ČIA.

Renginio gegužės 25 d. (ketvirtadienį) pradžia - 10 val.

Vieta: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?