Apie mus :

Naujienos

 

Atsinaujinančių energijos išteklių projektui - 9 mln. Lt

2009-09-17

Ūkio ministerija skyrė 9,05 mln. Lt paramos iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų UAB „Šiluma Jums" projektui „Šilutės regiono biodegraduojančių atliekų panaudojimas kombinuotai elektros ir šilumos gamybai" įgyvendinti.

Įgyvendinant šį projektą Šilutės rajone bus pastatyta didelio efektyvumo termofikacinė elektrinė, kuri energijos gamybai naudos atsinaujinančius energijos išteklius - biodujas, išgaunamas iš biodegraduojančių atliekų (buityje, soduose, žemės ūkyje susidarančios organinės atliekos), elektrinė bus prijungta prie šilumos aprūpinimo sistemų. Šiuo projektu siekiama didinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir efektyvinti energijos gamybos procesą.

Planuojama, kad iš biodujų kasmet bus pagaminama 9600 MW elektros energijos ir 1200 MWh šilumos energijos. Šilumos energiją ketinama parduoti AB Šilutės šilumos tinklų katilinei. Taip bus sumažintas iškastinio kuro poreikis, o elektrą tieks AB „VST". Be to, deginant biodujas bus utilizuojamas metanas, kuris pagal ES direktyvas 21 kartą agresyvesnis negu CO2, taip pat bus sumažinta CO2 emisija, padidės aplinkos saugumas, nes atliekos bus tvarkomos pasitelkus naujas technologijas. Be to, iš komposto bus galima gaminti biologiškai švarias trąšas.

Projektui įgyvendinti parama skirta pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai". Šios priemonės tikslas - skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą energijos gamybai.

Atsinaujinančių išteklių naudojimas elektros gamybai tampa vis aktualesnis. Taip ne tik modernizuojama energijos gamybos infrastruktūra, bet ir saugoma aplinka: mažinamas gamtinių dujų, mazuto, akmens anglių ir kitų iškastinių importuojamų energijos šaltinių suvartojimas bei į aplinką išmetama mažiau CO2.

Iš viso priemonei „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai" buvo numatyta skirti beveik 165 mln. Lt. Jau paskirstyta didžioji dalis lėšų, t. y. 127,5 mln. Lt.

Šaltinis: www.ukmin.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?