Apie mus :

Naujienos

 

Balandį jaunimui rengiami verslumo mokymai

2012-03-28

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) buria jaunimo komandą, kuri mokysis sėkmingo verslo kūrimo pagrindų. Šiuo metu yra suformuota daugiau kaip pusšimčio žmonių grupė, studentai pateiks savo verslo idėjas konkursui „Verslo taurė. Bus išrinktos penkios geriausios verslo idėjos, konkurso laimėtojams bus suteikiama proga stažuotis užsienyje.

„Šie mokymai - projekto „START" dalis. Tai unikali galimybė paskatinti studentų verslumą, jaunimui įgyti verslumo gebėjimų, atveriamos perspektyvos pritaikyti savo žinias steigiant verslą. Studijas baigę studentai ne visada gali surasti jų specialybę atitinkantį darbą, todėl jauniems žmonėms verta mąstyti apie savo verslo kūrimą, taip realizuoti savo idėjas ir tuo pačiu pagerinti verslo aplinką. Turėdami praktinių žinių, studentai galės lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje, patys tapti darbdaviais. Kvalifikuota „START" komanda padės žengti pirmuosius žingsnius, suteiks trūkstamos informacijos, kaip ir nuo ko pradėti kuriant savo verslą ar rengiant verslo planą" , - apie projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Verslą norintys kurti studentai Klaipėdoje jau rinkosi į pirmą susitikimą. Jie iš arčiau susipažino su KMTP veikla, išklausė sėkmingą verslą pradėjusių verslininkų istorijas. Su jaunimu verslo pradžios pagrindais dalijosi UAB „Petaura", UAB „Atostogų parkas" atstovai, apie galimybes plėtoti verslą pasakojo kavinės „Bohema" įkūrėjai, pranešimus skaitė įvairių verslo ir jaunimo organizacijų atstovai. Balandį studentai rinksis į pirmuosius bendruosius mokymus - pirmiausia jaunimas išklausys teorinės paskaitas, vėliau šias žinias pritaikys praktiškai.

Statistika rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų svajoja įkurti nuosavą verslą, tačiau dirbančiųjų privačiame sektoriuje skaičius nėra didelis. Viena pagrindinių to priežasčių - verslumo kompetencijų visuomenėje trūkumas. „Dėl šios priežasties būtina skatinti studentų verslumą, nes studentai - aktyviausia ir didžiausią potencialą turinti visuomenės dalis" , - teigė R. Stubrienė.

Galimybė realizuoti savo verslo idėjas domisi itin gausus uostamiesčio jaunimo būrys. Projekte pakviesti dalyvauti Klaipėdos universiteto studentai, studijuojantys gamybos, mechanikos, informatikos, elektros, jūrų inžinerijų disciplinas, biologiją, ekologiją, aplinkotyrą, gamtinę geografiją. Prie „START" komandos gali prisijungti ir daugiau jaunų žmonių. Konkurso „Verslo taurė" laimėtojai sulauks pagalbos įgyvendinant savo verslo idėją, jaunimas turės galimybę stažuotis Suomijoje.

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?