Apie mus :

Naujienos

 

Beveik 200 verslininkų - seminare apie Skandinaviją

2010-05-19

„Eksportuojančioji Lietuva" šiandien verslininkus sukvietė į seminarą „Eksporto plėtra Skandinavijos šalyse: Švedija, Norvegija, Danija",kuriame dalyvauja daugiau nei 180 įmonių atstovų.

„Skandinavija yra mums ypač svarbi rinka, tad seminare kalbėsime apie perspektyvas, viešųjų pirkimų specifiką, patarimais ir patirtimi dalinsis įmonės", - pasakoja „Eksportuojančioji Lietuva" generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Jau daugiau nei 10 metų Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje ir Islandijoje dirbančios įmonės „Skymedis" atstovo teigimu, Skandinavijoje svarbiausia - kokybė. „Savo standartus nuolat akcentuoja norvegai, ypač statybų sektoriuje. Jiems, kaip ir kitiems skandinavams, ypač svarbus geras vardas, rekomendacijos. Norvegai ilgai svarsto prieš priimdami sprendimus, danai tą padaro žymiai greičiau, o švedai nepatikliausi", - patirtimi dalinasi „Skydmedis" direktoriaus pavaduotojas Erlandas Bučius.

Renginyje Skandinavijos ekonomikos ir finansu apžvalgą pristatys SEB Banko vyriausioji analitikė Vilija Tauraitė, apie verslo specifiką Švedijoje kalbės Ūkio ministerijos komercijos atašėŠvedijoje Sigitas Brazinskas, Norvegijoje - konsultantas Erik Irgens, Danijoje - ,,Baltic Institute of Corporate Governance" prezidentas Kristian Kaas Mortensen. Seminare viešųjų pirkimų specifiką Skandinavijoje pristatys " Mercell Lithuania" Baltijos šalių rinkos vadovas Priit Pirso, o patirtimi Norvegijoje dalinsis "Skydmedis" direktoriaus pavaduotojas Erlandas Bučius.

Statistikos departamento duomenimis, 2009 m. į Daniją eksportuota už 1,6 mln. Lt, Norvegiją - 1018 mln. Lt, o Švediją - 1467 mln. Lt. Lietuviai daugiausiai eksportuoja baldų, medienos ir jos dirbinių, laivų, plastikų ir jų dirbinių.

 

Šaltinis: www.ukmin.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?