Apie mus :

Naujienos

 

D.Kreivys: "Valstybės valdymo sistema turi būti apversta aukštyn kojom"

2010-05-28

Viešojo sektoriaus valdymo sistema yra neefektyvi, linkusi auginti biurokratinį aparatą ir visiškai neorientuota į rezultatus. Todėl būtina iš pagrindų keisti valdininkų darbo principus, teigia ūkio ministras Dainius Kreivys.

„Valstybės valdymo sistemą turim apversti aukštyn kojom, nes šiuo metu ji dirba stovėdama ant galvos.

Nepasidalina atsakomybė, neaiškūs darbo tikslai, biudžetinių įstaigų finansavimas neturint aiškių prioritetų, kam tie pinigai bus skirti - visa tai lėmė valstybės valdymo efektyvumo sulėtėjimą", - šiandien susitikime su žurnalistais pažymėjo D.Kreivys.

Ūkio ministras įsitikinęs, kad viešojo sektoriaus valdymo sistema turėtų būti perorientuota į projektinę, kuri apibrėš valstybės tarnautojų atsakomybę už rezultatus, nuo jų darbo kokybės priklausys ir jų atlyginimas. Be to, ministro teigimu, biudžetinių institucijų finansavimas privalo būti skiriamas tik pagal iš anksto pasitvirtintus projektus.

„Projektinis darbo principas yra įprastas versle, bet visiškai naujas valstybės tarnyboje. Tačiau tik taip galėsim užtikrinti, kad kiekvienas mokesčių mokėtojų litas bus panaudotas tikslingai", - pažymėjo ministras.

Jau daugiau kaip pusę metų Ūkio ministerijoje veikia įdiegta projektinio valdymo sistema, dirbama pagal moderniausius valdymo principus, užtikrinančius politinių ir valdymo sprendimų skaidrumą. Šiuo metu Ūkio ministerijoje pagal projektinį modelį dirba apie 100 darbuotojų, užregistruota 18 projektų.

Pasak Ūkio ministerijos Projektų valdymo skyriaus vedėjos Dainos Čiūdarienės, projektinis valdymas yra galingas įrankis pokyčiams įgyvendinti, jis orientuotas į rezultatus, efektyvumą ir atskaitomybę visuomenei.

„Darbo principus palyginčiau orkestrui su dirigentu. Jį gana sudėtinga įdiegti, tačiau vaisiai skanūs", - sakė ji.

Identifikavusi neefektyvaus valdymo problemą ir reaguodama į pokyčius Ūkio ministerija kartu su Ministro Pirmininko tarnyba ir Lietuvos projektų vadybos asociacija birželio 3 d. Vilniuje rengia konferenciją „Valstybės valdymo modernizavimas: projektų ir programų įgyvendinimo iššūkiai ir galimybės".

 

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?