Apie mus :

Naujienos

 

Diskusija apie geoterminio vandens panaudojimą žuvivaisai

2012-10-03

Vakarų Lietuvos žemės gelmėse glūdintis geoterminis vanduo galėtų būti naudojamas ne tik šilumai gaminti, šis potencialas, gali pasitarnauti skatinant sveikatos turizmą, akvakultūrą, steigiant žuvivaisos ūkius. Apie tokias galimybes specialistai iš Lietuvos ir užsienio spalio 2 dieną (antradienį) diskutavo Palangoje vykusioje "East link" konferencijoje.

"Klaipėdos regionas, pradedant nuo Skuodo ir baigiant Šilutės rajonų, yra unikalus, nes čia glūdi ypač vertingi geoterminio vandens klodai. Mokslininkai tiria, kuo šis vanduo gali būti naudingas žmogaus sveikatai, kokios galimybės požeminius geoterminius vandenis panaudoti žuvivaisai, tvarkiniams apšildyti. Konferencijos viena iš sekcijų buvo skirta aptarti geoterminių išteklių panaudojimo galimybes Baltijos jūros regione. Mokslininkai pateikė tyrimus, aptarė kliūtis, kurios trukdo mūsų šalyje geoterminius išteklius panaudoti žuvų auginimui. Užsienio specialistai pasidalino savo patirtimi" , - pasakojo „East link 2012" konferenciją organizavusio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) vadovė Roma Stubrienė.

1989 m. atrasta Vakarų Lietuvos geoterminė anomalija yra unikali, nes 2 km gylyje esančio vandens temperatūra čia siekia 80-90 laipsnių. Kilometro gylyje jo temperatūra - 30-45 laipsniai. Niekur kitur Baltijos šalyse nėra tokio geoterminės energijos potencialo. Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijos lygumoje geoterminis vanduo yra šaltesnis 2-3 kartus.

 Dvi dienas trukusioje konferencijoje „East link 2012" dalyvavo apie 150 dalyvių iš 17 pasaulio valstybių.

Šis renginys buvo skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų vystymui. Juo buvo siekiama paskatinti ES nauju narių bei Rytų partnerystės geopolitinės erdvės šalių glaudų bendradarbiavimą, atverti rinkas bendriems projektams. Renginys "East link" orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę - Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją ir kt.

Konferencija organizuota vykdant projektą „Technologijos ir mokslas inovatyviam verslui". Projekto tikslas - skatinti verslo ir mokslo partneryste moksliniu tyrimų ir technologijų plėtros ir inovacijų srityse, žinių komercinimą bei technologijų perdavimą. Projektas yra įgyvendinamas pagal Ekonomikos augimo veiksmu programa.

Daugiau informacijos:

KMTP Komunikacijų vadovas

Andrius Sutnikas

mob.tel.nr. 8 686 37681

projects@kmtp.lt, andrius@manager.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?