Apie mus :

Naujienos

 

Diskusija "Inovatyvaus verslo laboratorija"

2009-04-29

Gegužės 12 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke vyko atvira diskusija "Inovatyvaus verslo laboratorija"

Pagrindinis rengiamos diskusijos tikslas buvo aptarti verslumo plėtrą atsižvelgiant į naujas teisines, finansines ir ekonomines sąlygas bei rasti galimus sprendimus. Pasaulinė verslo aplinka išgyvena milžiniškus pokyčius, todėl ji keičiasi, o tai reiškia, kad verslumo vystymo strategija taip pat turi keistis, kad galėtų užtikrinti pozityvią ekonominę ir socialinę aplinką naujai įsikuriančioms ir veiklą vystančioms įmonėms.

Diskusijoje dalyvavo Europos Komisijos atstovas Christian Weinberger, Lietuvos Respublikos Seimo, ministerijų, Klaipėdos apskrities, savivaldybės, darbo biržos bei Lietuvos verslą vienijančių ir jaunimo ir studentų organizacijų atstovai.

DISKUSIJOS TEMATIKA

1. Verslumo mąstysenos skatinimas

Verslumas visų pirma yra mąstysena. Ji apima ir individo motyvaciją, ir jo sugebėjimus asmeniškai ar organizacijos struktūroje numatyti tam tikrą galimybę ir ją įgyvendinti, siekiant sukurti pridedamą vertę ar ekonominę naudą. Viešose konsultacijose akcentuojamas poreikis skirti verslininkams didesnį dėmesį bei aiškinti visuomenei apie verslininko karjeros galimybes, kad kiekvienas individas galėtų pasinaudoti galimybėmis, atitinkančiomis jo įgūdžiams, ambicijoms, išsilavinimui ir karjeros suvokimui. Tokiu būdu atsiveria daug verslo galimybių įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų ir socialinių grupių nariams.

1.1 Verslumo mokymas bendrojo lavinimo mokyklose ir universitetuose: kur ir kada pradėti?

1.2 Naujai įsikuriančių ir veiklą pradedančių įmonių skatinimas Lietuvos universitetuose: intelektualios nuosavybės vadyba, infrastruktūra, verslumo įgūdžiai.

2. Visuomenės skatinimas užsiimti verslu

Siekiant, kad žmonės norėtų užsiimti verslu, jie turi suprasti verslumo koncepciją ir pati verslo vystymo veikla turi atrodyti patraukli. Tam, kad žmonės paverstų savo siekius sėkmingu verslu, jie turi turėti reikiamų įgūdžių. Pagrindinis uždavinys, siekiant, kad kuo daugiau žmonių užsiimtų savo verslu, yra rasti tinkamas verslumo politikos, finansavimo ir edukacines priemones, sumažinti gėdos jausmą nesėkmės atveju ir rasti pusiausvyrą tarp prisiimamos rizikos ir potencialios naudos vystant savo verslą.

2.1 Rizikos sumažinimas: socialinis saugumas, inkubacinis laikotarpis, konsultacijos ir mokymas.

2.2 Verslo perdavimas, siekiant užtikrinti pradedamo verslo sėkmę.

2.3 Sėkmės propagavimas mažinant gėdos jausmą nesėkmės atveju.

3. Verslumo aplinka pasaulinio ekonomikos nuosmukio sąlygomis.

Pasaulinis ekonomikos nuosmukis keičia verslo pasaulio žemėlapį ir meta naujus iššūkius verslininkams visame pasaulyje. Verslo plėtra susiduria su verslo įkūrimo finansavimo, verslo paramos ir bendros motyvacijos problemomis, todėl, siekiant sukurti teigiamą verslo aplinką, reikia naujos verslo vystymo politikos ir priemonių, atitinkančių esamai pasaulinės ekonomikos nuosmukio situacijai.

3.1 Verslo įkūrimo ir vystymo finansavimo ir paramos atkūrimas. Ar dar yra verslo angelų?

3.2 Pasaulinis ekonomikos nuosmukis sukuria naujas galimybes.

3.3. Internacionalizacija ir komercializmas pasaulinio ekonomikos nuosmukio sąlygomis.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?