Apie mus :

Naujienos

 

Diskusija "Jūrinio klasterio steigimo Klaipėdoje galimybės ir perspektyvos"

2011-02-09

Š.m. vasario 15 d. 10 val. Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kartu su Klaipėdos universitetu ir Baltijos slėnio asociacija kviečia į diskusiją jūrinio klasterio steigimo galimybėms ir perspektyvoms aptarti. Renginys vyks viešbutyje „RadissonBlu" (Šaulių g. 28, Klaipėda).

Organizatoriai siekia suburti pagrindines jūrinio sektoriaus verslo asociacijas bei įmones diskusijai, kurios pagrindinis tikslas aptarti Jūrinio klasterio poreikį, specializaciją ir galimą struktūrą, apibrėžti veiklos ir finansavimo gaires.

Šiuolaikinis verslo konkurencingumas globalioje rinkoje yra pagrindinis valstybės ekonominės plėtros kriterijus. Verslo konkurencingumas tai gebėjimas kurti aukštos pridėtinės vertės prekes ir paslaugas bei jas sėkmingai parduoti tarptautinėse rinkose. Garsus ekonomikos teoretikas ir verslo konsultantas M.E.Porteris teigia, konkurencinis pranašumas yra gebėjimas sukurti tokią aplinką, kuri įgalintų įmones tobulėti ir diegti naujoves greičiau negu užsienio konkurentai.

Viena efektyviausių verslo konkurencingumo skatinimo priemonių yra įmonių susivienijimas bendradarbiauti kuriant aukštos pridėtinės vertės produktą ir jį eksportuoti. Tokia kooperacijos forma dar dažnai vadinama klasteriu.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir jos padalinių užsakyti tyrimų rezultatai pripažįsta strateginę klasterizacijos naudą šalies ekonomikai ir sutinka, kad egzistuoja informacijos ir klasterių specialistų trūkumas, kurie kvalifikuotai galėtų įvertinti praktines klasterių kūrimo galimybes Lietuvoje.

Atsižvelgdami į verslininkų ir valstybės institucijų poreikius Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas kartu su Klaipėdos universitetu ir Baltijos slėnio asociacija pasitelkę garsų klasterių ekspertą  Ifor Ffowcs-Williams kviečia jus į diskusiją.

Renginio programa

Registracija į renginį: el. paštu info@kmtp.lt arba tel. 8 46 310461.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?