Apie mus :

Naujienos

 

"Eksportuojančioji Lietuva" bendram darbui buria stambiausius šalies verslininkus

2010-01-20

VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva" subūrė veiklius Lietuvos verslo atstovus, kurie dalyvaudami įstaigos valdyboje ir patarėjų taryboje, savo konsultacijomis, patarimais ir sukaupta patirtimi padės įstaigai užkurti eksporto variklį. Praėjusį penktadienį Ūkio ministerijoje vykusiame pirmame „Eksportuojančioji Lietuva" posėdyje įstaigos valdybos pirmininku išrinktas Vičiūnų grupės valdybos narys Liudas Skierus. Patarėjų tarybos pirmininku išrinktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomosios direkcijos atstovas Remigijus Kabečius.

Posėdžiui vadovavęs ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis pristatydamas VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva" tikslus sakė, kad svarbiausias įstaigos darbas - nuosekliai remti verslą ir užtikrinti nenutrūkstamą finansavimą iš ES struktūrinių fondų smulkiojo ir vidutinio verslo bei eksportuojančiosioms įmonėms.

Per Ūkio ministerijos skatinimo priemones 2010 m. įstaigai ketinama skirti 1,3 mln. Lt, o parama verslui, prieinama per ES struktūrinių fondų priemones šiais metais sieks beveik 24 mln. Lt. „Eksportuojančioji Lietuva" unikali tuo, kad ji pati turės kurti pridėtinę vertę, tai yra ne tik teikti paramą verslui, bet ir pati ieškoti būdų, kaip užsidirbti, galvoti, kas yra aktualu verslui ir už ką verslas yra pasiryžęs mokėti", - sakė įstaigos generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Į „Eksportuojančioji Lietuva" veiklą Ūkio ministerija yra įtraukusi visą būrį partnerių. Tai Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba, savivaldybės, verslo asociacijos ir įstaigos, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), verslo informacijos centrai ir verslo inkubatoriai.

Ūkio ministerija formuoja eksporto skatinimo ir smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo politiką, kartu su Užsienio reikalų ministerija organizuoja ministrų verslo misijas į įvairias Lietuvos verslininkams svarbias pasaulio šalis. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba dalyvauja formuojant smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo priemones. Verslo informacijos centrai ir verslo inkubatoriai užtikrina paramos smulkiajam ir vidutiniam verslui įgyvendinimo mechanizmo veikimą.

„Eksportuojančioji Lietuva" valdyba skirs įstaigos atstovus užsienyje ir Lietuvos regionuose, vertins jų veiklą, pritars arba atmes projektus, kuriems bus siūloma teikti paramą, siūlys eksporto ir smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo priemonių korekciją. Patarėjų taryba teiks siūlymus dėl atstovavimo užsienyje, patars formuojant konkurencingumo strategiją ir priemones, teiks rekomendacijas dėl eksporto strategijos priemonių plano ir smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo priemonių bei jų įgyvendinimo.

VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva" valdybą ir patarėjų tarybą sudaro patyrę ir sėkmingai dirbantys Lietuvos verslininkai bei įvairių asociacijų vadovai: UAB „Intersurgical" generalinis direktorius Sigitas Žvirblis, Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė Aldona Dalia Matukienė, asociacijos „Infobalt" viceprezidentas Gediminas Mikaliūnas, UAB „BIOK" laboratorijos direktorius Linas Čereška, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, bendrovės „Amilina" generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, Verslo centrų asociacijos pirmininkas Donatas Žiogas ir kiti. „Kiek galėdami prisidėsime, dalysimės savo asmenine patirtimi eksporto srityje", - sakė įstaigos patarėjų tarybos narys, asociacijos „Lietuvos mediena" direktorius Raimundas Beinortas.

Šaltinis: www.ukmin.lt

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?