Apie mus :

Naujienos

 

Europos inovacijų ir technologijų instituto informacinė diena Lietuvoje

2013-05-15

Š.m. gegužės 23 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia į informacinę dieną, kurios metu bus pristatytas Europos inovacijų ir technologijų institutas, jo veiklos ir ateities perspektyvos.

2008 m. Europos Komisija, siekdama sustiprinti Europos inovacinius pajėgumus, įsteigė Europos inovacijų ir technologijų institutą (EIT). Jo misija yra didinti Europos tvariąją plėtrą ir konkurencingumą stiprinant inovacijas Europos Sąjungoje. Tai yra įgyvendinama kuriant naują inovatorių ir verslininkų kartą. Tuo tikslu EIT kuria integruotas struktūras - Žinių ir inovacijų bendruomenes (ŽIB), kurios jungia aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir verslo sektorius į vieną, taip skatinant inovacijas ir verslumą įvairiuose sektoriuose.

ŽIB veikia prioritetinėse srityse, kurios turi labai didelį socialinį poveikį visuomenei. Šiuo metu veikia trys ŽIB:

  • Klimato kaitos pokyčių švelninimo (Climate KIC);
  • Informacinių ir ryšių technologijų (EIT ICT Labs);
  • Tvariosios (tausojančios) energetikos (KIC InnoEnergy).

ŽIB tikslas yra palengvinti perėjimus: nuo idėjos iki produkto; iš laboratorijos į rinką; nuo studento iki verslininko taip panaudojant žinių trikampį (aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir verslo) svarbiausiems visuomenės poreikiams tenkinti.

Planuojama, šio renginio metu pristatyti EIT, jo veiklą ir reikšmę inovacijų kūrimui ir technologijų perdavimui. Taip pat renginyje bus aptartos Lietuvos galimybės dalyvauti EIT veiklose. Pranešimus skaitys EIT instituto atstovai.

Tikslinė grupė: mokslo ir verslo bendruomenė, politikai, viešojo sektoriaus, asociacijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Panašios EIT informacinės dienos jau vyko, Austrijoje, Čekijoje, Jungtinėje karalystėje ir kitose ES valstybėse.

Daugiau informacijos apie renginį bei registraciją rasite čia...

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?