Apie mus :

Naujienos

 

Europos Komisija kviečia teikti ekologinių inovacijų projektus

2010-04-27

Komisija skelbia 35mln.EUR vertės kvietimą teikti projektus, kuriuos įgyvendinant aplinkos apsaugos uždaviniai virsta verslo galimybėmis.

Europos Komisija paskelbė 35mln. EUR vertės kvietimą teikti ekologinių inovacijų projektus, finansuotinus pagal Konkurencijos ir inovacijų programą (KIP). Pagal 2010m. KIP ekologinių inovacijų programos kvietimą teikti pasiūlymus skiriama lėšų naujiems antrinio medžiagų perdirbimo, tvarių statybos produktų, maisto ir gėrimų sektoriaus, taip pat ekologiško verslo projektams. Paraiškas teikti ypač raginamos ekologiškus gaminius gaminančios ar ekologiškas paslaugas teikiančios mažosios įmonės, kurioms reikalinga parama skverbtis į rinkas. Pasiūlymus galima teikti nuo balandžio 21 d. iki 2010m. rugsėjo 9d. Tikėtina, kad finansavimas bus skirtas apie 50 projektų.

Už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Potočnikas sakė: „Sumaniems Europos verslininkams šis kvietimas teikti inovacinius projektus - puiki galimybė siūlyti naujus būdus mažinti mūsų ekologinį pėdsaką. KIP ekologinių inovacijų programos įgyvendinimas leidžia teigti, kad rūpinimasis aplinka gali būti naudingas verslui - šiuo metu siūloma daug gaminių ir paslaugų, kurie yra geras pavyzdys, kaip suderinti konkurencinį augimą ir aplinkos apsaugą."

Kvietimas taikomas keturioms pagrindinėms sritims:

  • medžiagų antrinio perdirbimo,
  • tvarių statybos produktų,
  • maisto ir gėrimų sektoriaus,
  • ekologiško verslo.

Finansuojama iki 50proc. projektų išlaidų
Kvietimas visų pirma skirtas mažosioms ir vidutinėms įmonėms, sukūrusioms techniškai pagrįstą, tačiau rinkoje dar neįsitvirtinusį ekologišką gaminį, procesą ar paslaugą. Kvietime siūlomas tiesioginis bendras finansavimas iki 50proc. visų projekto išlaidų padengti. 2010m. numatyti 35mln.EUR gali būti skirti nuo 45 iki 50 naujų projektų įgyvendinti.

Projektai atrenkami atsižvelgiant į jų naujoviškumą, produktų pateikimo į rinką galimybes ir indėlį į Europos aplinkos politiką, visų pirma efektyvaus išteklių naudojimo srityje.Šiuo metu pagal programą vykdomi 44 projektai, dar 45 projektus numatyta pradėti vykdyti šiemet. Minėtini šie projektai: vertingų izoliacinių medžiagų gamyba iš naudotų padangų, bambukų plantacijų naudojimas buitinėms nuotekoms, valyti, ir naujoviškų lazerių technologijų naudojimas vietoj tradicinių popierinių etikečių.

Pasiūlymo pateikimo terminas - rugsėjo 9d.

Pagrindiniai faktai. KIP ekologinių inovacijų programa

Įgyvendinant KIP ekologinių inovacijų programą (bendras 2008-2013m. biudžetas - apie 200mln.EUR), remiamas tvarių sprendimų, dėl kurių galima geriau naudoti Europos gamtos išteklius, diegimas ir sklaida rinkoje. KIP ekologinių inovacijų programa yra Konkurencijos ir inovacijų pagrindų programos ekologinė atšaka ir svarbi Aplinkosaugos technologijų veiksmų plano (ETAP) dalis.

Papildoma informacija

Visus su kvietimu susijusius dokumentus galima rasti:

http://ec.europa.eu/environment/eco-innovation/application_en.htm

Įvairiose Europos šalyse bus surengtos nacionalinės informavimo dienos. Datos ir vietos nurodytos tinklalapyje

http://ec.europa.eu/environment/eco-innovation/events_en.htm

 

Šaltinis:  http://ec.europa.eu/index_lt.htm

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?