Apie mus :

Naujienos

 

Evaldas Gustas: naikindami ir supaprastindami licencijų gavimą mažiname administracinę naštą verslui

2014-02-18

Iki š. m. gegužės 1 d. institucijos pagal kompetenciją turės parengti teisės aktų pakeitimų projektus, kuriais būtų atsisakyta nebūtinų, nebeaktualių ar perteklinių licencijų, mažesnės rizikos veiklų licencijos pakeistos į deklaracijas ir supaprastinta daugelio licencijų išdavimo tvarka.Šis sprendimas padės įgyvendinti siekiamą tikslą - pereiti prie sumaniojo licencijų išdavimo, taikyti tik būtinus ir proporcingus reikalavimus verslininkams ir taip sumažinti administracinę naštą verslui ir valstybei bei skatinti užimtumą.

„Šių pokyčių naudą pajus ne tik verslininkai, bet ir valstybė - per metus bus sutaupyta daugiau nei 10 mln. litų, nes tiek valstybei kainuoja siūlomų keisti ir naikinti licencijų išdavimo kaštai", - sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Kad veiklą norintiems pradėti verslo atstovams nereikėtų laukti 30 dienų, Ūkio ministerijos siūlymu nuspręsta 52 licencijų rūšis pakeisti verslą mažiau ribojančia priemone - pranešimu (deklaracija). Įsigaliojus naujiems teisės aktams verslininkas galės pradėti vykdyti veiklą jau kitą dieną nuo pranešimo (deklaracijos) apie planuojamą pradėti nerizikingą veiklą pateikimo institucijai dienos.

Pakeitus licencijas deklaracijomis, bus išvengta laukimo kaštų. Pavyzdžiui, Ūkio ministerijos skaičiavimais, jei ūkio subjektams, siekiantiems verstis odontologinės priežiūros įstaigos veikla, veterinarijos praktika ar teikti apgyvendinimo paslaugas, licencijos nereikėtų laukti 30 dienų, per metus jie galėtų papildomai gauti 15,86 mln. litų pajamų.

Taip pat Ūkio ministerija siūlo atsisakyti 10 licencijų rūšių, kaip perteklinių ar nepagrįstų, ir pateikė pastabų dėl dar 160 licencijų rūšių, siūlydama supaprastinti, palengvinti jų išdavimo tvarką.

Vidutiniškai per metus Lietuvoje išduodama daugiau kaip 180 tūkst. licencijų. Licencijų, kurias siūloma keisti deklaracijomis, vidutiniškai per metus išduodama 13 800, o siūlomų naikinti licencijų - apie 860.

Ūkio ministerija pateikė pasiūlymų įvertinusi 12 ministerijų ir Lietuvos banko pateiktą informaciją apie 423 licencijų rūšis. Š. m. sausio mėnesį vykusiame Viešojo valdymo tobulinimo komisijos posėdyje ir vasario mėn. vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo pritarta šiems Ūkio ministerijos pasiūlymams.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?