Apie mus :

Naujienos

 

Garantijų fondui - 129 mln. litų. Kredito įstaigoms bus suteikta daugiau individualių garantijų

2009-09-03

Finansų ir Ūkio ministerijos bei UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) pasirašė trišalę sutartį dėl Garantijų fondo finansavimo. Remiantis sutartimi, Garantijų fondui skiriama 129 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, kurias administruos INVEGA.

Naujai įsteigtas Garantijų fondas kompensuos 80 procentų garantijų išmokų, išmokamų finansų įstaigoms už smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų imamas paskolas. Gavusi išmokų kompensavimą, INVEGA kredito įstaigoms galės suteikti daugiau individualių garantijų.

„Garantijos iki šiol yra viena sėkmingiausių Ekonomikos skatinimo plano finansavimo priemonių - jau išnaudota 72 proc. garantijų limito. Kadangi garantijos padeda pasiskolinti, be jų neveiktų kreditavimo priemonės, šiai priemonei buvo nuspręsta skirti daugiau pinigų. tai ir užtikrinome pasirašydami trišalę sutartį", - sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Kaip teigia ministras, Garantijų fondas - realūs pinigai, kuriais užtikrinama, kad INVEGA turės lėšų išmokėti kredito įstaigoms išmokas už SVV neįvykdytus įsipareigojimus, už kuriuos garantavo INVEGA. Be to, tikimasi, kad priemonė leis daugiau SVV įmonių pasinaudoti INVEGOS teikiamomis garantijomis.

Per pirmus aštuonis š.m. mėnesius INVEGA garantijomis pasinaudojo daugiau nei pustrečio šimto smulkaus ir vidutinio verslo įmonių.

Garantijų fondas - paskutinė verslo finansavimo galimybių išplėtimo priemonė, kuria baigtas suformuoti Verslui skirtas finansavimo pritraukimo paketas. Jis apima: kreditavimą - per jį daugiau lėšų patenka į rinką investiciniams projektams finansuoti ir apyvartinėms lėšoms papildyti, palūkanų kompensavimą - dėl to paskolos tampa „pigesnės", garantijas, kurios paskolas daro lengviau pasiekiamas verslui bei privačias investicijas į rizikingus, tačiau potencialius verslus.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?