Apie mus :

Naujienos

 

Geriausio išradimo nugalėtojo laurai - vilniečiui

2011-02-11

Vilniuje ketvirtadienį įvyko geriausio elektronikos prietaiso, sukurto lietuvių mėgėjų, apdovanojimai. Geriausiu metų darbų išrinktas vilniečio Šarūno Šutavičiaus sukurtas elektrinis motoroleris.

Technikos mokslų populiarinimas

Elektronikos mėgėjų konkurse „RS stipendija" dalyvavo 11 dalyvių, pateikę iš viso 24 skirtingus darbus. Juos vertino elektronika.lt portale balsavę elektronikos entuziastai ir iš mokslininkų bei verslininkų sudaryta komisija. Tarp jos narių - Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų mokslininkai, taip pat konkursą organizavusio elektronikos, automatikos ir mechanikos komponentų katalogo internete „RSLietuva.com" atstovas bei dviejų konkursą parėmusių bendrovių vadovai.

Pirmiausia šis konkursas yra skirtas populiarinti pačius technologinius mokslus - paaiškėja, kaip šie mokslai įdomiai pritaikomi, kaip tuo yra įdomu užsiimti ir kaip tai gali tapti verslo sėkme. Šiuo konkursu taip pat populiariniamos jį organizuojančios bendrovės. Ir trečia, tai yra būdas žmonėms, kurie užsiima tokių prietaisų kūrimu, gražiai sueiti į vieną vietą ir pademonstruoti savo darbus", - po "Energetikos ir technikos muziejuje" vykusios apdovanojimų ceremonijos portalui sakė darbų vertinimo komisijos narys Kauno technologijos universiteto Signalų apdorojimo katedros profesorius dr.Linas Svilainis.

Lietuvoje nori būti pirmas

„Motorolerį sukūriau iš visko, kas voliojosi pas mane aplinkui. Jeigu reikėtų viską pakartoti, manau, motoroleris kainuotų apie 10 tūkst. litų", - po konkurso apdovanojimų kalbėjo geriausiu 2010 metų darbo autorius Š.Šutavičius, kuriam konkurso organizatorė, katologo internete "RS Lietuva.com" savininkė "YE International" skyrė 2 tūkst. litų čekį.

Vaikinas elektrinį motorolerį kūrė apie tris mėnesius. Pasak autoriaus, jo sukurta transporto priemonė be įkrovimo miesto sąlygomis važiuojant apie 50 km/h greičiu galėtų nuvažiuoti apie 20 kilometrų. Įkrovimas trunka apie dvidešimt minučių.

„Šiuo metu motoroleris yra tobulinamas. Tikiuosi būti Lietuvoje pirmas, kuris užregistruos dviratę savadarbę elektrinę transporto priemonę. Kol kas dar negaliu važiuoti oficialiai gatvėse, tačiau aplink namus bandymai vyksta", - šypsodamasis kalbėjo prieš kelerius metus Vilniaus Gedimino technikos universitetą baigęs jaunas vyras.

Detalesnė informacija...

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?