Apie mus :

Naujienos

 

Idėjų konkursas skatins taikomojo mokslo plėtrą ir naujų produktų gamybą

2010-09-01

Kad mokslo atradimai neliktų vien disertacijose ir laboratorijose, o virstų naujais produktais ir paslaugomis, Lietuvos mokslininkai ir tyrėjai bus mokomi kurti aukštosiomis technologijomis pagrįstą verslą. Mokymų metu jie taip pat galės įgyti įgūdžių, kaip bendradarbiauti su verslo įmonėmis į rinką diegiant praktiškas inovacijas ir išradimus. Švietimo ir mokslo ministerija, skatindama taikomąjį mokslą, kviečia dalyvauti konkurse, kuriame ES lėšomis bus finansuojamos idėjos, mokslo teoriją sujungiančios su verslo praktika.

Lietuvos verslui, siekiančiam įsitvirtinti tarptautinėje rinkoje ir joje rasti savo nišą, reikia kurti naujas ir tobulinti veikiančias technologijas, kurioms būtini taikomieji moksliniai tyrimai. Verslo įmonės tam dažnai neturi pakankamų mokslinių pajėgų, o mokslininkai ir tyrėjai, galintys atlikti aukštųjų technologijų plėtrai būtinus tiriamuosius d arbus, labiausiai orientuojasi į fundamentinius tyrimus. Neretai perėjimą nuo grynojo mokslo į taikomąją veiklą stabdo tai, kad aukštos kvalifikacijos mokslininkams ir tyrėjams trūksta žinių, kaip pradėti verslą ir jį plėtoti.

Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamas ES struktūrinių fondų finansavimas Lietuvos mokslininkams ir tyrėjams suteiks galimybę išmokti verslo inovacijų kūrimo ciklo pagrindų - nuo finansavimo pritraukimo, mokslinių tyrimų iki praktinio jų taikymo versle.

„Idėjų konkurso metu atrinkti projektai bus skirti mokslo pritaikymui verslo praktikoje. Tikimasi, kad taikomojo mokslo skatinimas mūsų šalies mokslininkams ir tyrėjams padės orientuoti veiklą į verslo rinką, formuluoti idėjas, kurios išjudintų intelektualiųjų produktų gamybą ir pristatymą vartotojui, - sako Vilma Popovienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Europos Sąjungos paramos valdymo skyriaus vyriausioji specialistė.

Idėjų konkursą laimėję projektai supažindins mokslininkus su verslo projektų valdymu, nuosavybės apsauga, verslo komunikacija, rinkos analize ir naujų produktų rinkodara. Tyrėjams taip pat bus sudarytos galimybės imtis verslo partnerių paieškos ir naujų produktų pateikimo į verslo rinką.

Idėjų konkurse gali dalyvauti mokslo ir studijų institucijos, biudžetinės įstaigos, mokslo ir technologijų parkai, kiti viešieji juridiniai asmenys, tokie kaip asociacijos ir viešosios įstaigos. Norintieji vykdyti projektą paraiškas idėjų konkursui turėtų pateikti iki šių metų spalio 1 dienos. Bendras išankstinio kvietimo biudžetas sudaro 10 mln. litų. Į taikomojo mokslo plėtrą nukreiptos mokslininkų ir kitų tyrėjų kvalifikacijos bei kompetencijų tobulinimui bus skirta 7 mln. litų, jų verslumo ugdymui - iki 3 mln. litų.

Idėjų konkursas rengiamas pagal Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą Tyrėjų karjeros programos 4.1 priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų kvalifikacijos ir kompetencijos tobulinimas pagal pagrindinių ir profesinių gebėjimų poreikius priemonė". Projektas vykdomas pagal Lietuvos 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją.Paraiškos idėjų konkursui formą galima rasti čia: http://www.smm.lt/naujienos/docs/pranesimai/TKP_konk_10-07-19.doc

Daugiau informacijos suteiks: Vilma Popovienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Europos Sąjungos paramos valdymo skyriaus vyriausioji specialistė, tel.: (8 5) 219 1188, el. paštas: Vilma.Popoviene@smm.lt .

Šaltinis: www.mokslas.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?