Apie mus :

Naujienos

 

Įkvėpimu žaidimų kūrėjams Klaipėdoje tapo ir D.Trumpas

2017-01-23

Įkvėpimu žaidimų kūrėjams Klaipėdoje tapo ir D.Trumpas
Jaunuosius programuotojus ir kompiuterinės animacijos dailininkus savaitgalį subūrė „LT Game Jam 2017" - tradiciniu tapęs Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos renginys. Sekmadienio vakarą Klaipėdos mokslo ir technologijų parke dalyviai pristatė 11 naujų žaidimų ir jų idėjų, gimusių vos per 48 valandas.

 

Didžiausio Baltijos šalyse kompiuterinių bei stalo žaidimų kūrimo renginio „ambasada" šiose erdvėse buvo įsikūrusi jau trečius metus iš eilės. Ir šįsyk „LT Game Jam" dalyvių užduotis buvo pasiskirsčius komandomis visą savaitgalį dedikuoti žaidimų kūrimui - nuo idėjos iki veikiančio prototipo. Organizatoriai akcentavo, kad svarbu yra ne konkuruoti, o bendradarbiauti ir pasistengti išmokti naujų dalykų.
Sekmadienio vakarą dalyviai buvo pakviesti balsuoti už labiausiai patikusius žaidimus. Pristatymo metu emocijų bangas sukėlė prototipas „Stump the Trump", tapęs įrodymu, kad programuotojai yra neabejingi politikos aktualijoms bei nestokoja humoro jausmo. Įkvėpimo šaltiniu kuriant šį žaidimą tapo neseniai prisiekęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Visgi daugiausiai dalyvių simpatijų pelnė klaipėdiečių komandos „The Last Second Team" darbas „Wave Tactics". Laimėtojų komandos narė - 18-metė „Ąžuolyno" gimnazijos abiturientė Roberta Milašauskaitė - viena nedaugelio į „LT Game Jam" Klaipėdoje įsitraukusių merginų. Visgi klaipėdietė tikino, kad merginų susidomėjimas programavimu auga. „Pati šia sritimi susidomėjau vos prieš pusantrų metų - prie to stipriai prisidėjo ir labai įkvepianti mokytoja Vaidilutė Žukauskienė", - šypsojosi gimnazistė.

 

Pernai Roberta su dar viena bendraminte ryžosi išmėginti jėgas JAV inicijuotame projekte „Code Girls", kurio misija - paskatinti merginas programuoti. Debiutantes lydėjo sėkmė - pavyko patekti į pusfinalį. „Džiaugiuosi atradusi programavimą ir su juo ketinu sieti savo ateitį. „LT Game Jam" suteikia progą susitikti žmones, kurie yra lygiai taip pat užsivedę", - džiaugėsi klaipėdietė.

 

18-metis Martynas Kairys prisipažino per „LT Game Jam" savaitgalį miegojęs vos kelias valandas, tačiau įsitraukus į kūrybinį procesą poilsis atsidūrė paskutiniame plane. „Savo komandos rezultatą vertinu kritiškai, tačiau labai džiaugiuosi galimybe pasisemti patirties, pamatyti kitų idėjas. Į renginį pasikviečiau ir savo 13 metų brolį Augustiną, kuris čia buvo vienas jauniausių dalyvių. Manau, savaitgalis visiems buvo labai naudingas", - kalbėjo „Aukuro" gimnazijos abiturientas, prisipažinęs, kad taip pat svarsto apie programavimo specialybę.

 

"LT Game Jam 2017" klaipėdiečių sukurtus žaidimus galite išvysti čia.

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?