Apie mus :

Naujienos

 

Įmonėms taps lengviau pretenduoti gauti valstybės pagalbą

2009-11-26

Siekdama sumažinti administracinę naštą verslui, Ūkio ministerija siūlo supaprastinti smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjekto statuso deklaravimo tvarką - nustatyti jį pagal vienerių finansinių metų duomenis. Taip įmonėms taps lengviau pretenduoti į valstybės pagalbą, teikiamą tiek nacionalinio biudžeto, tiek Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis.

Neturinčios SVV subjekto statuso įmonės negali naudotis tam tikromis valstybės paramos formomis. Tačiau pagal šiuo metu galiojančias Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo nuostatas SVV statusui gauti reikia deklaruoti dvejų, o kartais ir trejų metų finansinius duomenis.

Pasak ūkio ministro Dainiaus Kreivio, taip verslas patenka į tam tikrą aklavietę, nes įmonės statusas gali kiekvienais metais keistis nuo vidutinės iki mažos ar atvirkščiai.

„Ši problema ypač paaštrėjo ekonominiu sunkmečiu, kai dauguma įmonių buvo priverstos mažinti tiek darbuotojų skaičių, tiek gamybos pajėgumus, tad automatiškai kito ir jų statusas. Tam, kad jis būtų pakeistas, reiktų laukti dar metus ar daugiau, todėl jos praranda galimybę pretenduoti į paramą. Be to, taip negalime užtikrinti, kad paramą gaus būtent tos įmonės, kurioms jos labiausiai reikia", - sako jis.

Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisas, supaprastinančias SVV subjekto deklaravimo tvarką, Vyriausybė svarstys posėdyje trečiadienį.

SVV subjekto statuso deklaravimo tvarkos pakeitimas - viena iš Ekonomikos skatinimo plano priemonių, kuriomis siekiama spartinti ES struktūrinių fondų paramos lėšų panaudojimą Lietuvos ekonomikai skatinti. Spalio mėnesio Europos Komisijos duomenimis, Lietuva pirmauja ES pagal Europos Komisijos išmokėtų ES struktūrinių fondų lėšų dalį. Iš visų ES struktūrinių fondų Lietuvai išmokėta 538,39 mln. eurų, t. y. 7,9 proc. visam 2007-2013 m. laikotarpiui skirtų ES struktūrinių fondų lėšų; antroje vietoje - Airija (6,1 proc.). Visa ES yra panaudojusi 1,2 proc. struktūrinių fondų lėšų.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?