Apie mus :

Naujienos

 

Inovacijų dienos dalyviai siūlė idėjas pažangios Lietuvos kūrimui

2010-05-17

Tarptautinėje konferencijoje „Inovacijų diena - Lietuva 2030", kurią globoja Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, daugiau nei 200 valstybės institucijų, verslo įmonių, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų vadovų teikė idėjas ir pasiūlymus vizijos „Lietuva 2030" įgyvendinimui. Lietuvos inovacijų lyderiai Lietuvą 2030 metais mato kaip šalį, pasiekusią maksimalų laimės indeksą, pagerinusią viešosios vadybos efektyvumą ir skatinančią kuriančią visuomenę.
Renginio metu dalyvių pasiūlytos idėjos bus pateiktos Valstybės pažangos tarybai. Renginio dalyviai, kalbėdami apie Lietuvą po dviejų dešimtmečių, dažniausiai ją apibūdindavo kaip „konkurencingą", „techniškai pažangią", „pasiekusią užsibrėžtų tikslų", „pasiekusią Vakarų gyvenimo kokybę", „verslią", „vykdančią inovatyvią politiką" ir „optimistišką".
„Lietuva siekia tapti Šiaurės-Baltijos regiono informacinių paslaugų mazgu. Esu tikras, kad šis, leiskite man taip išsireikšti, Pažangos apaštalų forumas prisidės prie šio ambicingo tikslo įgyvendinimo", - sakė renginį pradėjęs Premjeras, Valstybės pažangos tarybos pirmininkas A. Kubilius. Be to, Premjeras pasidžiaugė Barclay‘s IT centro atsiradimu Lietuvoje, sutartimis su pasaulinio garso Masačusetso technologijų institutu ir Vilniaus universitetu bei IBM kompanija dėl tyrimų centro steigimo ir pažadėjo, kad greitu laiku Lietuvoje investuos dar kelios pasaulinio garso bendrovės-inovacijų simboliai. „Lietuva gali ir turi tapti galinčia sėkmingai konkuruoti globaliame pasaulyje, svarbu tik nebijoti daryti", - visus, neabejingus pažangai, prisidėti prie kuriamos strategijos „Lietuva 2030" kvietė Ministras Pirmininkas.
„Siekdami įtraukti kuo daugiau visuomenės atstovų ir lyderių į pažangios Lietuvos vizijos kūrimą ir įgyvendinimą, dalį šių lyderių sukvietėme į „Inovacijų dieną". Skatiname juos pasidalinti įdomiais sumanymais ir tikime, kad jie suburs aplink save idėjų centrus, kuriais Vyriausybė galėtų remtis. Laikas veikti", - sakė asociacijos „Žinių ekonomikos forumas" direktorius Edgaras Leichteris. Renginio metu „Microsoft" generalinis direktorius Baltijos šalims Mindaugas Glodas teigė, jog informacinės ir telekomunikacinės technologijos visuomet išliks inovacijas skatinančiu varikliu. Pasak M.Glodo, moderni ir konkurencinga valstybė - tai visų pirma, technologiškai pažangi šalis. Šiuolaikiški technologiniai sprendimai atliepia svarbiausius visuomenės poreikius, padeda taupyti mokesčių mokėtojų lėšas, suteikia gyventojams ir organizacijoms geresnes sąlygas įgyvendinti pačias drąsiausias idėjas.
Valstybės pažangos taryba, į kurią Vyriausybė sukvietė įvairių sričių ekspertus, mokslininkus, verslo, ekonomikos, politinių procesų analitikus padės sutelkti šalies visuomenę pažangos vizijos „Lietuva 2030" kūrybai, įvardinti aiškius ir ilgalaikius Lietuvos raidos prioritetus. Taryba išgrynins visuomenės siūlomas valstybės raidos vizijas, kurios taps svarbiausio Lietuvos strateginio planavimo dokumento „Lietuva 2030" pagrindu. Ši strategija turėtų tapti visuotiniu susitarimu dėl ilgalaikės šalies raidos, kuriam nedarytų įtakos politiniai pokyčiai ar atskirų institucijų interesai. „Inovacijų diena" - tradicinis, jau ketvirtus metus asociacijos „Žinių ekonomikos forumas" ir informacinių technologijų bendrovės „Microsoft" organizuojamas renginys, kuriuo siekiama atkreipti už inovacijų įgyvendinimą atsakingų valstybės institucijų, verslo ir visuomeninių organizacijų vadovų dėmesį į inovacijų svarbą, poveikį šalies konkurencingumui, piliečių, valstybės ir verslo galimybėms įgyvendinant drąsiausias idėjas.

Šaltinis: www.zef.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?