Apie mus :

Naujienos

 

INVEGA teiks garantijas dėl eksporto kredito draudimo

2010-05-25

UAB „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) nuo šiol su eksporto kredito draudikais kartu dalysis rizika dėl pirkėjo dalies skolos apmokėjimo eksporto kredito draudimo atvejais, pirkėjui neatsiskaičius su draudėju sutartyje nustatytais terminais.

INVEGA garantijos dėl eksporto kredito draudimo bus teikiamos tarptautinės draudimo kompanijos „Atradius Credit Insurance N.V." apdraustiems klientams įsigaliojus bendradarbiavimo sutarčiai, kuri pasirašyta šiandien. Atsižvelgdama į sutartį, INVEGA teiks garantijas už neparduotiną ar laikinai neparduotiną riziką, be to, draudėjas prisiims ne mažiau kaip 20 proc. pirkėjo skolos rizikos.

Pasak INVEGA valdybos pirmininko, ūkio ministro patarėjo Daumanto Lapinsko, pastaruoju metu tiek ES, tiek NVS šalyse padidėjus neatsiskaitymui už prekes, rizika verčia privačius draudikus mažinti draudimo limitus. Esant tokiai situacijai valstybė, norėdama, kad verslas neprarastų turimų rinkų, siekia su privačiais draudikais pasidalyti riziką.

„Atradius Credit Insurance N.V." pagrindinį dėmesį skiria eksporto veiklai, todėl labai logiška mums kartu su INVEGA dalyvauti šios priemonės įgyvendinime, - sako Magnus Lindgren, „Atradius Credit Insurance N.V." šalies direktorius. - Tikimės, kad šis bendradarbiavimas padės Lietuvos įmonėms plėsti eksporto veiklą, ir tai atliks svarbų vaidmenį atsigaunant po ekonominės krizės".

INVEGA garantijos dėl eksporto kredito draudimo bus teikiamos iki 2010 m. gruodžio 31 d. INVEGA garantijos dydis priklausys nuo sumažinto pirkėjo kredito limito, t. y. draudimo įmonei sumažinus pirminį pirkėjo limitą 50 proc. arba mažiau, INVEGA garantija bus ne didesnė kaip pirminio pirkėjo kredito limito ir sumažinto pirkėjo kredito limito skirtumas. Jeigu pirminis pirkėjo kredito limitas bus sumažintas daugiau kaip 50 proc., INVEGA garantija bus ne didesnė nei sumažintas pirkėjo kredito limitas.

„INVEGA pagal nustatytų limitų ribas prisiimtų dalinę riziką garantuodama draudimo bendrovėms gautinas sumas už prekių eksportą į tas šalis, kur stambiausi draudikai yra sumažinę draudimo limitus, ir todėl ribojamos potencialios eksporto apimtys. Dalinės rizikos prisiėmimas leis išlaikyti ir padidinti eksporto apimtis", - teigia INVEGA generalinio direktoriaus pavaduotojas Gintautas Vilkas. Bendra vienam draudėjui suteiktų tuo pačiu metu galiojančių INVEGA garantijų suma negalės viršyti 5 mln. Lt.

INVEGOS garantijos dėl eksporto kredito draudimo - tai viena iš priemonių, numatytų Ūkio ministerijos parengtame Ekonomikos skatinimo plane.

 

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?