Apie mus :

Naujienos

 

Jaunimą programuoti drąsino „Klaipėdos kodas"

2017-05-23

Jaunimą programuoti drąsino „Klaipėdos kodas"
Uostamiesčio moksleivius į kūrybiškas programavimo užduotis įtraukęs projektas „Klaipėdos kodas" finišuoja. Bendradarbiaujant su sėkmingai veikiančių įmonių IT specialistais ir universiteto atstovais šį pavasarį Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, „Telia HUB" erdvėse surengta 12 užsiėmimų.


Iniciatyvą ketinama tęsti
„Klaipėdos kodas" deda ne tašką, o daugtaškį - projektas reikalingas ne tik miesto jaunajai kartai, bet ir toliaregiškai į savo verslo plėtojimą žvelgiančioms įmonėms, kurioms reikalingi gerai parengti, motyvuoti IT specialistai. Tęsti iniciatyvą įkvepia ir šio projekto metu sužibę talentai", - kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė.

 

„Klaipėdos kodas" naujų žinių ir įgūdžių kvietė semtis 10-12 klasių moksleivius. Vyriausieji dalyviai jau pasiraitoję rankoves prieš abitūros egzaminus. Viliamasi, kad
dalis jaunuolių po mokyklos pasirinks IT kryptį.

 

Vienas projekto „Klaipėdos kodas" tikslų buvo supažindinti dalyvius su galimybėmis savo gimtajame mieste studijuoti informatiką, informatikos inžineriją. Užsiėmimų su moksleiviais metu Klaipėdos universitetui atstovavo doc. dr. Gediminas Gricius.

 

Taip pat jaunimui savo laiką dovanojo parko IT įmonių „Omega Technology", „BSS IT" bei „Koris" programavimo specialistai Simas Zikaras, Kęstutis Bružas ir Evaldas Žulkus, Motiejus Benetis iš „Woohoo Lab".


Temos neleido nuobodžiauti
„Vėtrungės" gimnazistas Aldas Pakėnas - vienas uoliausių projekto dalyvių, nepraleidęs nė vieno užsiėmimo „Telia HUB" erdvėse. Moksleivio teigimu, „Klaipėdos kodui" dedikuotos valandos po pamokų neprailgo. "Mentoriai, su kuriais susitikome, - išties įdomūs žmonės ir kiekvienas gebėjo sudominti, nes užsiėmimų metu kalbėjo apie skirtingus programavimo sferos dalykus", - dalijosi įspūdžiais septyniolikmetis.

 

Gimnazistui ypač patiko drauge su „Omega Technology" specialistu Simu Zikaru kurti botus - virtualius personažus, kurie galėtų vykdyti įvairias funkcijas - pavyzdžiui, žmogui, kuris naudojasi „Facebook Messenger", atsiųsti reikalingą žemėlapį, išversti tekstą ar pagelbėti kitokiose situacijose.


Linkėjo užsispyrimo
Į paskutinį šio sezono užsiėmimą po „Klaipėdos kodo" vėliava pakvietė bendrovės „Telia" ambasadoriumi projekte tapęs vyresnysis „Linux" administratorius Algirdas Šimkus. Moksleivius jis supažindino su pagrindiniais IT infrastruktūros komponentais, sąvokomis ir vystymosi kryptimis, DevOps koncepcija bei įrankiais.

 

Svečias dalijosi ne tik žiniomis, bet ir gyvenimiškomis istorijomis iš studijų metų, profesinių užkulisių. „Telia" specialisto įsitikinimu, jaunimas kartais stokoja užsispyrimo judėti savo tikslo link. „Išvydus milžinišką darbdavio lūkesčių sąrašą gali nusvirti rankos, tačiau siūlyčiau nenuvertinti savo gebėjimo išmokti naujų dalykų, įgyti papildomų kompetencijų. Įmonės ieško idealiausių variantų, tačiau tos, kurių požiūris toliaregiškas, sudaro sąlygas tobulėti perspektyviems kandidatams. Svarbu užsidegimo nepamesti dar mokykloje. Prisimindamas savo paties santykius su matematikos mokytoja spėju, kad jai būtų sunku patikėti, jog sėkmingai baigiau studijas ir dirbu šioje srityje", - šypsojosi A.Šimkus.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?