Apie mus :

Naujienos

 

Jungtis į klasterius ES paramai gauti galės platesnis verslo ir mokslo atstovų ratas

2009-12-11

Ūkio ministras Dainius Kreivys ketvirtadienį pasirašė įsakymą, kuriuo išplėtė klasterizacijos sričių, galinčių pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą pagal priemones „Inoklaster LT" ir „Inoklaster LT+", sąrašą. Potencialios klasterizacijos sritys papildytos poligrafija, kūrybinėmis industrijomis, sveikatinimu ir „ekodimensija".

Iki šiol į ES paramą pagal šias priemones galėjo pretenduoti tik į gamybą orientuotų pramonės šakų projektai, tiesiogiai susiję su mašinų ir prietaisų gamybos, medienos apdirbimo ir baldų, tekstilės ir aprangos, maisto ir gėrimų, chemijos pramonės bei informacinių ir komunikacinių technologijų biotechnologijų, lazerių ir jų komponentų sektorių klasterizacija.

„Patikslinę valstybės pagalbos schemą, suteikiame galimybę pretenduoti į paramą ir į paslaugas orientuotiems sektoriams, kuriuose yra nemažas potencialas kurtis klasteriams", - sako Ūkio ministerijos vyriausiasis patarėjas Arūnas Keraminas.

Į sąrašą įtrauktuose klasteriuose, tokiuose kaip kūrybinės industrijos, sveikatinimo, „ekodimensijos", nėra vienos vyraujančios ūkio šakos ar mokslo srities, kaip kad tradiciniuose pramonės šakų klasteriuose.

„Sveikatinimo klasteris - tai ir inžinerinių krypčių technologijos, ir medicina, ir turizmas. Dar sudėtingiau yra įvardyti vieną ūkio sektorių, kai kalbama apie ekologiją, aplinkosauginę veiklą. Bet kokiu atveju mes turime skatinti galimas šių klasterių kūrimosi iniciatyvas, nes jei yra bent menkiausias potencialas jiems kurtis, po tam tikro laiko jie galėtų tapti šalies ekonomikai svarbiu nacionaliniu klasteriu", - pabrėžia A. Keraminas.

Sveikatinimo klasterio sudėtinėmis dalimis galėtų būti SPA ir gydyklų sistema, reabilitacijos centrai, turizmo infrastruktūra, šios pakraipos aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų centrai ir kt. Visi jie kartu galėtų garantuoti aukšto pasaulinio lygio paslaugas, jas parduoti užsienio rinkoms. Ekoklasterius galėtų sudaryti įmonės ir organizacijos, pasižyminčios santykinai didesniu inovaciniu potencialu, čia savo interesus kartu galėtų realizuoti mokslo ir verslo atstovai. Kūrybinių industrijų klasteris pasižymi praktiškai neribotomis galimybėmis kurti ir diegti inovacijas, o per tai įgyti konkurencinį pranašumą.

„Inoklaster LT" ir „Inoklaster LT+" priemonių tikslas - skatinti ir spartinti Lietuvos pramonės šakų ir sektorių bendradarbiavimą, formuojant bei plėtojant perspektyvius bendradarbiavimo modelius bei formas (klasterius), didinti jų tarptautinį konkurencingumą, sukurti reikiamą infrastruktūrą žinių ir technologijų sklaidai užtikrinti.

Šiuo metu yra paskelbti tęstiniai kvietimai teikti paraiškas pagal abi šias priemones. Parama bus skirta įmonių ir mokslo bendradarbiavimui, sektoriaus konkurencingumui stiprinti bei bendrai verslui ir mokslui reikalingai mokslinių tyrimų infrastruktūrai kurti. Daugiau informacijos apie paskelbtus kvietimus galima rasti internete adresu www.lvpa.lt ir www.ukmin.lt.

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?