Apie mus :

Naujienos

 

Kaip mokslas virsta pinigais?

2009-10-12

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas (KMTP) sėkmingai įgyvendina tarptautinį projektą, kuriuo siekiama padėti moksliniais tyrimais paremtoms inovacijoms rasti kelią į rinką. Specialistų teigimu, dėl prasto dialogo tarp verslo ir mokslo net 85 proc gerų idėjų nebūna įgyvendintos. Apie problemas, trukdančias sėkmingai diegti inovacijas versle ir trikdžius moksliniams tyrimams išvysti dienos šviesą bus diskutuojama seminare „Valorizacijos politika ir praktika Pietų Baltijos regione". Jis vyks š.m. spalio mėn. 16 d. 10:00 KMTP konferencijų salėje.

„Šiemet KMTP kartu su partneriais iš 5 Pietų Baltijos šalių pradėjo diegti projektą VALOR. Jo tikslas - išlaisvinti universitetų ir viešojo sektoriaus mokslinio tyrimo institucijų inovacinį potencialą Pietą Baltijos regione. Su sunkumais diegiant inovatyvias idėjas versle susiduria ne tik lietuviai. Klausimą, kaip paskatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus ir aukštųjų technologijų plėtrą sprendžia ir aplinkinės valstybės. Dalindamiesi patirtimi, tikimės surasti būdą, kaip paskatinti verslą prabilti mokslo kalba ir atvirkščiai" , - apie įsibėgėjantį projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Pasak projekto vykdytojų, aktyvi globalizacija verčia ieškoti būdų, kaip išlikti konkurencinėje rinkoje ir sėkmingai plėtoti savo veiklą. Deja, mūsų šalies verslo įmonės yra gana konservatyvios ir inovatyvias idėjas bei mokslinius išradimus savo veikloje diegia gana vangiai. Pasaulinė patirtis rodo, kad tik novatoriškos įmonės gali sėkmingai konkuruoti vietinėje ir tarptautinėse rinkose, neinvestuojant į mokslą ir inovacijas, gali grėsti bankrotas. Vienas iš tokių pavyzdžių - savo veiklą turėjęs sustabdyti „Ekranas".

Projektu VALOR norima paskatinti naujų, moksliniai tyrimais paremtų, inovacinių kompanijų atsiradimą. Neabejojama, kad tai į regioną pritrauks daugiau rizikos kapitalo ir aukšto lygio mokslininkų. Projektas taip pat leis pagerinti politikos kūrimo ir vykdymo struktūrą bei paskatins technologijų perdavimo procesą. Organizacijos, dalyvaujančios projekte, pakels savo profesionalumo lygį, susikurs platesnį bendradarbiavimo tinklą bei įgis didesnės lobistinės galios.

Spalio 16 d. KMTP rengiamas seminaras yra projekto „Žiniomis paremtų idėjų valorizacija Pietų Baltijos regione: VALOR", vykdomo pagal Europos Sąjungos Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos, veiklos dalis. VALOR projektui vadovauja Meklenburgo - Vorpommerno Patentų ir Valorizacijos agentūra (Vokietija). Projekte dalyvauja 8 konsorciumo nariai iš penkių Pietų Baltijos šalių.

Daugiau informacijos apie seminarą...

Pranešimą parengė:
Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas
Andrius Sutnikas
Tel. Nr. 868637681
El. p.: projects@kmtp.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?