Apie mus :

Naujienos

 

Kaip panaudoti Baltijos jūros turtus nekenkiant aplinkai?

2012-06-08

Baltijos jūra - bene labiausiai užteršta jūra pasaulyje. Mokslininkai intensyviai diskutuoja ne tik apie galimybes pagerinti Baltijos jūros aplinką ir ekonomiką, bet ir ieško efektyvių ir naujų būdų, kaip jūros teikiamus išteklius efektyviai panaudoti. Pasak specialistų, Baltijos jūros regione būtina formuoti aiškią ateities strategiją, nes kitaip, jūros ištekliai bus naudojami darant didelį spaudimą jūros aplinkai.

Ši problema ir jos sprendimo būdai gvildenami KMTP vykdomo projekto "Submariner" metu. Birželio 5 - 7 dienomis Klaipėdoje rinkosi mokslininkai iš aštuonių Baltijos valstybių aptarti Baltijos jūros ekosistemos būklės ir galimybes ją gerinti bei skatinti nuo jos priklausomas ekonomikos sąlygas.

"Apie naujų jūros išteklių panaudojimų poveikius, jų ekonominį tinkamumą ir regioninį pritaikomumą vis dar trūksta žinių. Visam Baltijos regionui reikia ieškoti būdų, kaip kai kurias išteklių panaudojimo galimybes paskatinti, o kai kurias, gal būti, išbraukti kaip potencialiai nenaudingas. Pavyzdžiui, plačiai nėra žinoma, kad dumbliai ir moliuskai gali ne tik sumažinti maistmedžiagių koncentraciją vandenyje, bet ir gali būti puikus energijos šaltinis. Yra daug būdų, kaip efektyviai panaudoti jūros išteklius, tačiau jie kol kas menkai išnaudojami" , - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Lietuviai kartu su partneriais iš Vokietijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Latvijos projekte "Submarinen" dalyvauja nuo 2009 metų. Visos šios šalys rengia lokalius plėtros planus, kuriais bus siekiama panaudoti naujus jūros išteklių panaudojimo būdus pasirinktuose Baltijos jūros regionuose. Į šį projektą įsiliejo ne tik Lietuvių mokslininkai, bet ir verslininkai, praktiškai pritaikantys mokslininkų rekomendacijas.

Viena iš praktinių projekto dalyvių - lietuvių bendrovė "Spila", gaminanti naujus natūralius maisto papildus žmonėmis su spirulina. Spirulina - tai itin maistingas ir greitai virškinamas dumblis, kaip teigiama, sėkmingai stabdantis senėjimo procesus.

"Kurdami šiuos papildus siekiame pagerinti melsvadumblio įsisavinimą organizme. Papildai susideda iš įvairių organizmui reikalingų komponentų - pavyzdžiui, spiruliną mes deriname su bičių produktais. Nuolat stengiamės ieškoti būdų, kaip mūsų produktus dar labiau patobulinti, žinoma, be mokslininkų pagalbos tai mums padaryti būtų sunku. Dalyvavimas "Submariner" projekte padeda plėsti akiratį. Esame verslo įmonė, todėl esame suinteresuoti mokslininkų rekomendacijas pritaikyti realiame gyvenime t.y. kuriant arba tobulinant savo produktus. Dalyvavome „Submariner" projekto konferencijoje Kylyje, Vokietijoje. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 mokslinių tyrimų institucijų, privačių bendrovių ir viešųjų įstaigų, veikiančių jūrų biotechnologijos srityse" , - apie dalyvavimą projekte pasakojo Vytas Rimkus, UAB "Spila" direktorius.

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?