Apie mus :

Naujienos

 

Kaip SGD terminalą galėtų išnaudoti vietos verslas?

2013-05-13

Jau kitų metų pabaigoje Klaipėdos uoste turėtų pradėti veikti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, padėsiantis Baltijos jūros regionui užtikrinti energetinę nepriklausomybę. Pastačius specialų laivą - saugyklą, per metus bus galima atsigabenti 2-3 mlrd. kubinių metrų dujų - teigiama, kad Klaipėdos SGD importo terminalas teoriškai pajėgs patenkinti iki 2/3 Baltijos šalių dujų poreikio ir taps rimta alternatyva bei racionaliu argumentu derybose su dujų tiekėjais. Pasak tarptautinių verslo konsultantų, kurie specializuojasi SGD sektoriuje, pradėsiantis veikti terminalas turėtų išjudinti ir vietos verslą, atsiras galimybė praplėsti SGD panaudojimo grandinę.

„Visame pasaulyje SGD itin plačiai naudojamos ne tik kaip autonominės energijos šaltinis. Dujos tampa vis populiaresnės laivyboje, kelių transporte, viešajame transporte, gamyklose. Tai, kad Lietuva taps šalimi, kurioje pradės veikti SGD terminalas, suteikia valstybei didelį pranašumą visame regione, todėl reikia ieškoti būdų, kaip mūsų šalies verslininkai galėtų pilnai išnaudoti atsirasiančias perspektyvas" , - pasakojo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko komunikacijos vadovas Andrius Sutnikas.

KMTP, dalyvaujantis tarptautiniame MarTech LNG projekte, antradienį (gegužės 14 d.) rengia apskrito stalo diskusiją, kuris skirta išanalizuoti, kokia SGD terminalo nauda vietiniam verslui, kaip naujasis terminalas galėtų prisidėti prie verslo plėtros. Idėjomis ir gerąja patirtimi dalinsis atstovai iš Norvegijos.

„Tikimės, kad specialistai iš Norvegijos padės pažvelgti plačiau į SGD terminalo suteikiamas galimybes, leis praplėsti mąstymą, nes SGD - plati ir perspektyvi sfera. Norvegija - itin pažengusi SGD panaudojimo srityje, todėl jų pastebėjimai Lietuvos verslui, kuris nori žengti koja kojon su naujovėmis, gali būti labai naudingi. Apie SGD vertės grandinę pranešimą parengė šios srities žinovai, tarp jų - Norvegijos bendrovės „Torgy LNG" verslo plėtros direktorius Edward Glossop", - pasakojo verslo konsultacijų bendrovės „Innovation Norway" asocijuota konsultantė Rita Bogužaitė.

Be svečių iš Norvegijos, apie Lietuvos vaidmenį plėtojant SGD grandinę taip pat pasakos Klaipėdos uoste veikiančių bendrovių atstovai, KMTP atstovai pasidalins įspūdžiais iš prieš kelias savaites JAV vykusios didžiausios pasaulyje SGD parodos, kurioje lankėsi ir lietuvių delegacija.

„Šis renginys subūrė pačias didžiausias pasaulio bendroves, kurios pristatė naujausius pasiekimus LNG technologijų srityje. Kelias dienas trukusioje parodoje dalyvavo 5000 dalyvių iš 80 pasaulio šalių, naujausios LNG technologijos pristatytos pusėje tūkstančio stendų. Kadangi Lietuva - aktyvi dalyvė įgyvendinant SGD projektus, vietos verslininkams, mokslininkams netrukus planuojame verslo misiją ir į Norvegiją" - teigė A. Sutnikas.

Seminarą rengia KMTP ir verslo konsultacijų bendrovė „Innovation Norway".

RENGINIO VIETA: Jūrinio verslo centras (Baltijos laivų statykla), Pilies g. 8, Klaipėda

RENGINIO PRADŽIA: 9 val.

Daugiau informacijos:

KMTP Komunikacijų vadovas Andrius Sutnikas

Tel.: +370 46 310463, faks.: +370 46 310462

Mob. tel.: +370 686 37681

El. p.: projects@kmtp.lt

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?