Apie mus :

Naujienos

 

Kazachstane lietuviai ieškos ekonominio bendradarbiavimo plėtros nišų

2009-09-14

Rytoj didžiausiame Kazachstano mieste Almatoje prasideda Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis, kur bus tariamasi, kaip intensyvinti dvišalį bendradarbiavimą prekybos, investicijų, inovacijų, transporto, turizmo ir kitose srityse.

Šis posėdis yra oficialaus ūkio ministro Dainiaus Kreivio vizito į Kazachstaną dalis. Vizito metu ministras taip pat susitiks su Kazachstano pramonės ir prekybos ministru Asetu Isekeševu ir transporto ir komunikacijų ministru Аbelgazy Kusainovu, dalyvaus tarptautinės transporto ir logistikos parodos „Transit-Trans Kazakhstan" atidaryme bei verslo forume.

Ministrą Kazachstane lydi ir Lietuvos verslo misija - iš viso į šią šalį ieškoti verslo galimybių kartu su ministru vyksta daugiau kaip 40 verslininkų.

Pasak ūkio ministro D.Kreivio, nors iš Vidurinės Azijos šalių Lietuvos ir Kazachstano prekybiniai ir ekonominiai santykiai vystosi intensyviausiai, tačiau vis dar lieka didelis neišnaudotas bendradarbiavimo potencialas. „Nepaisant pasaulinės finansų krizės, Kazachstanas yra viena iš europietiškiausių ir sparčiausiai besivystančių Vidurinės Azijos šalių. Šiais metais čia planuojamas ekonomikos augimas, taigi Lietuva galėtų būti patraukli keliais aspektais: kaip langas iš Šiaurės Europą, kaip logistikos paslaugų centras ir kaip aukštos kvalifikacijos specialistų rinka", - teigia ministras.

Anot ministro, Lietuva siekia tapti Baltijos jūros regiono paslaugų centru, todėl Kazachstanas yra ypatingai perspektyvi eksporto rinka, nes, augant šios šalies naftos ir dujų sektoriui, kartu vystosi ir kiti pagalbiniai sektoriai, tokie kaip logistikos, transporto, statybų ir informacinių technologijų.

Daugiau apie ministro vizitą

Antradienį D. Kreivio vadovaujama delegacija Almatoje dalyvaus Lietuvos ir Kazachstano vyriausybių dvišalės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos penktajame posėdyje. Po posėdžio komisijos pirmininkai - Dainius Kreivys ir Kazachstano užsienio reikalų viceministras Rapilis Žošybajevas - pasirašys posėdžio protokolą.

Trečiadienį Lietuvos delegacija dalyvaus tarptautinės transporto ir logistikos parodos „Transit-Trans Kazakhstan" atidaryme, o po pietų rengiamas verslo forumas, kuriame abiejų šalių verslininkams bus pristatytos verslo, investicijų sąlygos Lietuvoje ir Kazachstane.

Ketvirtadienį Astanoje numatomi D. Kreivio susitikimai su Kazachstano Vyriausybės nariais, kur bus aptariamos glaudesnės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

Daugiau apie Lietuvos ir Kazachstano ekonominius santykius

Šiuo metu Kazachstane gana sėkmingai dirba apie 30 Lietuvos įmonių. Per š.m. pirmąjį pusmetį Lietuvos prekių bei paslaugų eksportas išaugo maždaug trečdaliu, lyginant su atitinkamu 2008 m. laikotarpiu. Labiausiai augo maisto produktų, plastiko, medienos, mineralinių produktų eksportas. Tuo tarpu importas iš Kazachstano per šį laikotarpį itin nusmuko - net 62 proc.

Pirmąjį š.m. pusmetį Lietuvos ir Kazachstano prekybos apyvarta buvo 372,6 mln. Lt. Tarp Lietuvos prekybos partnerių Kazachstanas užima 21 vietą. Tiesioginės Kazachstano investicijos Lietuvoje 2009 m. balandžio 1 d. sudarė 16 mln. Lt, o tiesioginės Lietuvos investicijos Kazachstane - 4,5 mln. Lt. Tiek Lietuvos, tiek Kazachstano tiesioginės investicijos daugiausia nukreiptos į apdirbamąją gamybą ir prekybos sektorių.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?