Apie mus :

Naujienos

 

Kinijoje - Klaipėdos mokslininko suprojektuotas Baltų kultūros parkas

2011-12-13

Š.m. gruodžio 16 d. 13 val. "Aula Magna" konferencijų salėje, H. Manto g. 84 (PC " Studlendas"), vyks Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto dekano, Kraštovaizdžio architektūros ir aplinkos planavimo katedros vedėjo prof. Petro Grecevičiaus suprojektuoto Baltų kultūros parko Kinijoje pristatymas.

Šiaurinėje Kinijos dalyje esančio Jinzhou miesto teritorijoje 2013 metais vyks pasaulinė parkų kūrybos EXPO. Šia proga kuriamas apie 400 ha parkas, kuriame 20 žemės gabalėlių (po 0,5 ha) skirta pasaulinės kraštovaizdžio architektų organizacijos (angl. IFLA) 2010 metais surengto konkurso nugalėtojams.

Idėja suburti įvairių pasaulio regionų kraštovaizdžio architektus darbui vienoje erdvėje realizuojama pirmą kartą. Jame bus įkurtas ir 0,5 ha dydžio Baltų kultūros parkas (The Baltic Land). Šis projektas - unikalus, pristatysiantis baltų kultūrą, naudojant kraštovaizdžio priemones, įvairius su ja susijusius simbolius: pradedant gamta, baigiant etnografija ir kitais įdomiais aspektais. Po parodos uždarymo viskas bus paskirta atviram lankymui. Lėšas, kurios reikalingos parkų kūrimui, skiria Kinijos investuotojai.

Projekto vadovas - Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto dekanas, Kraštovaizdžio architektūros ir aplinkos planavimo katedros vedėjas prof. Petras Grecevičius. Jam talkina Andrius Rimkus, Dovilė Furmaniukaitė, Ramunė Urbonienė, Diana Baravykaitė, Kristina Barbšytė ir kt. Konsultuoja baltų kultūros žinovas prof. Vladas Žulkus.

„Bendras viso pasaulinei parodai kuriamo parko dydis - 400 hektarų, Savo idėjas konkursui antrame atrankos etape pateikė 43 įvairų šalių dalyviai, iš jų žiuri atrinko 20. Tarp jų - ir mano suprojektuotas Baltų kultūros parkas. Būsime, beje, vieninteliai iš Baltijos jūros rytų regiono šalių, gavusių puikią galimybę įrengti savo šalies kultūros parką", - teigė P. Grecevičius. 

Jis neseniai grįžo iš Kinijos, kur Jinzhou miesto meras įteikė nugalėtojams sertifikatus. Vyko susitikimai su vietos projektuotojais, žurnalistais, smbolinė medelių sodinimo ceremonija.

 Projekto idėjos autorius teigė, kad Baltų kultūros parke vertybės bus perteikiamos per kraštovaizdžio prizmę. 0,5 ha plote numatyta pastatyti vėtrunges, supažindinti su gintaro kultūra, bus pastatytas Palangoje esančio Birutės kalno observatorijos modelis, baltų alkavietė, įrengtas informacinis centras su video projekcijomis, lauke skambančia M.K. Čiurlionio muzika, pasodinti ąžuolai, pušys, diemedžiai, parką puoš baltų runos, saulutės ir kt. 

„Geografiškai vietovė labai tinka pristatyti baltų kultūrą, nes klimatinės sąlygos panašios. Tai bus puiki erdvė, kurioje galės lankytis vietos gyventojai, svečiai ir bent trumpam pisiliesti prie Lietuvos kraštovaizdžio vertybių", - teigė P. Grecevičius. 

Pajūrio mokslininko inicatyvą sveikino Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė. 

„Glaudžiai bendradarbiaujame su Klaipėdos universitetu ir labai džiaugiamės, kad iniciatyviems jo darbuotojams pavyksta laimėti tarptautinius projektus bei pristatyti mūsų kultūrą net ir tolimojoje Kinijoje. Lietuvos mokslininkų pasiekimai užsienyje - puikus pavyzdys, kad galime sėkmingai veikti tarptautinėje erdvėje", - teigė R. Stubrienė.

Baltų kultūros parko projektą rasite čia...

Prof. Petro Grecevičiaus parengtą pristatymą rasite čia...

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?