Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėda ir Karlskrona: sena bičiulystė, naujos perspektyvos

2017-02-15

Gilias tradicijas turinti Klaipėdos ir Karlskronos bičiulystė - solidus pamatas naujiems projektams, glaudesniam savivaldybių, mokslo ir verslo bendradarbiavimui. Šiandien tai akcentavo Klaipėdos mokslo ir technologijų parke apsilankę ir su uostamiesčio atstovais susitikę svečiai iš Švedijos.

„Ryšius kuria ne spalvingos brošiūros, o gyvas bendravimas keičiantis savo idėjomis ir patirtimi. Dar 1989 m. sutartimi įtvirtinta mūsų miestų partnerystė yra išties gyva, nes turime nemažai bendro", - kalbėjo Karlskronos savivaldybės administracijos atstovai Marcus Fredriksson ir Tore Almlöf.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė svečiams pristatė pagrindines įstaigos veiklos kryptis, didelį įdirbį bei uostamiesčio potencialą SGD technologijų ir distribucijos, geoterminės energijos panaudojimo, IT srityse. Karlskronos savivaldybės atstovai savo ruožtu pasidžiaugė, jog maždaug prieš metus ir šiame Pietų Švedijos mieste veiklą pradėjo Mokslo ir technologijų parkas: „Įstaigos dėmesys kol kas sukoncentruotas į tris pagrindines sritis - jūrines technologijas, IT ir elektronines paslaugas, skirtas sveikatos priežiūros sektoriui, kuris vykstant visuomenės senėjimo procesams reikalauja vis daugiau dėmesio".

Susitikime dalyvavusi Klaipėdos miesto savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė bei skyriaus vyriausioji specialistė Airida Čėsnienė užtikrino, kad uostamiesčio savivaldybė bei čia veikiančios verslo organizacijos pasiryžusios aktyviai tarpininkauti ieškant tinkamiausių partnerių konkretiems projektams įgyvendinti.

Svečiai iš Švedijos pristatė rugpjūčio pradžioje Karlskronos mieste vyksiantį renginį „Baltic Meeting Point", kuris turėtų po savo vėliava suburti visų Baltijos jūros regione išsidėsčiusių ir bendradarbiavimo ryšius plėtojančių miestų atstovus.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?