Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdai svarbu vytis patentų paraiškų bangą

2017-02-01

Klaipėdai svarbu vytis patentų paraiškų bangą
Nors Lietuvoje Valstybiniam patentų biurui (VPB) pateikiama vis daugiau nacionalinių patentų paraiškų, Klaipėdos regionas šioje srityje kol kas užima kuklias pozicijas. Tikimasi, kad mokslo ir verslo atstovams daugiau ryžto įkvėps vasario 8 d. į uostamiestį atvykstantys Europos ekspertai, kurie dalinsis žiniomis apie intelektinės nuosavybės strategijos kūrimą bei vystymą.

Didžioji dalis mūsų šalyje išduodamų nacionalinių patentų yra skirti žmogaus poreikių tenkinimui, mechanikai, chemijai, fizikai, transportui ir įvairiems technologiniams procesams. Pastaraisiais metais Valstybinis patentų biuras fiksavo ne tik nacionalinių patentų paraiškų, bet ir nacionalinių prekių ženklų bei dizaino paraiškų skaičiaus augimą.

Lyginant su 2015 m. duomenimis, pernai nacionalinių patentų paraiškų padaugėjo 28 proc., nacionalinių prekių ženklų paraiškų padaugėjo 17 proc., o nacionalinių dizaino paraiškų - net 88 proc. „Naujo gaminio ar proceso patentavimas padeda apsaugoti į naujovių kūrimą įdėtas investicijas ir paprasčiau išlaikyti produkto konkurencingumą rinkoje. Tai ypač svarbu konkuruojant naujose inovatyvių produktų rinkose", - akcentavo Valstybinio patentų biuro direktorius Arūnas Želvys.

2016 m. iš 153 nacionalinių patentų paraiškų daugiau nei 100 pateikė verslas bei mokslo ir studijų institucijos. Klaipėdos regiono verslo atstovai pernai pateikė tris nacionalinių patentų paraiškas.

„Nors inovatyvių idėjų, atrodytų, nestinga, jų kelias neretai nepasiekia patentavimo procedūrų slenksčio. Geresnis intelektinės nuosavybės klausimų išmanymas gali padėti žengti šį svarbų žingsnį, pasirūpinti efektyviais saugikliais ir suteikti savo esamam ar startuojančiam verslui reikšmingą postūmį", - kalbėjo Klaipėdos mokslo ir technologijų parko vadovė Roma Stubrienė.

Vasario 8 d. šioje įstaigoje vyksiančiame seminare „Nuo idėjos iki patento" pranešimus skaitys pirmąsyk Klaipėdoje viešėsiantys ekspertai: Europos patentų akademijos atstovas Giovanni Arca ir patentinis patikėtinis iš Didžiosios Britanijos Ian Hartwell. Renginio dalyviai susipažins su intelektinės nuosavybės teisėmis ir jų apsauga, intelektinės nuosavybės strategijos kūrimo ir vystymo niuansais. Numatytos patentų paieškų bei praktinių užsiėmimų sesijos.

Renginį organizuoja Valstybinis patentų biuras ir Europos patentų akademija, bendradarbiaudami su Klaipėdos universitetu ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parku. Seminaras dalyviams - nemokamas.

Renginys „Nuo idėjos iki patento" vyks vasario 8 d., trečiadienį, Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (Vilhelmo Berbomo g. 10, Klaipėda). Seminaro programą rasite čia. Renginio kalba - anglų. Būtina išankstinė dalyvių registracija. Kontaktinis renginio asmuo - Erika Zavackienė (el. paštas erika@kmtp.lt, telefono numeris +370 684 50212).

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?