Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdiečiai brėš žaliosios laivybos strategines gaires

2013-03-13

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) vykdomam projektui „MarTech LNG" suteiktas projekto flagmano statusas. Šiuo projektu siekiama sukurti suskystintų gamtinių dujų (SGD) vertės grandinę, sudarant sąlygas Pietų Baltijos regiono verslui dalyvauti SGD infrastruktūros plėtros ir SGD panaudojimo projektuose, susijusiuose su laivyba, energetika, transportu, uosto krova.

Projekto metu padedama verslui įgyti reikiamas kompetencijas ir technologijas, atversiančias kelius regiono verslui dalyvauti SGD projektuose, didinti jų konkurencingumą. Projektas pripažintas strateginiu vienoje iš ES Baltijos jūros regiono strategijos prioritetinių sričių „PA Ship". Ši sritis akcentuoja žaliosios laivybos plėtrą Baltijos jūros regione, sukuriant šį regioną, kaip pavyzdinį,kuriame įgyvendinant naujas laivybos aplinkosaugines nuostatas.

„Suteiktas statusas suteikia šiam projektui išskirtinį politinį pripažinimą, o KMTP, kaip šio projekto lyderiui, didžiulę atsakomybę. Projekto rezultatai darys tiesioginę įtaką planuojant veiklas žaliosios laivybos srityje. Dabar, kaip niekada anksčiau, yra svarbu sutelkti valstybines, mokslo ir verslo institucijas, kad būtų įgyvendinti siekiai pagerinti Baltijos jūros ekologinę būklę bei laivyboje įdiegti modernius, aplinką saugančius technologinius sprendimus. Laukia labai intensyvus darbas, nes naujosios direktyvos laivams Baltijos jūroje įsigalios jau po poros metų", - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

2015 m. visų tipų laivams Baltijos ir Šiaurės jūrose bei Anglijos kanale, o nuo 2020-ųjų - keleiviniams laivams visuose Europos Sąjungos uostuose, turės būti naudojamas kuras, turintis mažesnį kiekį sieros. Reikalaujama, kad sieros junginių kiekis laivų kure būtų sumažintas dešimteriopai - iki 0,1 %. Šio reikalavimo įgyvendinimas yra iššūkis Baltijos jūros regiono laivininkystės sektoriui, tačiau tikimasi, kad tai paskatins kurti švaresnius ir aplinkai draugiškus šio sektoriaus produktus. Pasak mokslininkų, Baltijos jūros regiono laivyba yra pati intensyviausia pasaulyje. Šiuo metu Baltijos jūroje vienu metu plaukioja apie 2000 laivų.

„MarTech LNG" projektą KMTP kartu partneriais vykdo nuo 2012 metų. Projektui parkas subūrė 8 partnerius ir 20 asocijuotų organizacijų, kurios padeda kurti konkurencingą verslo ir mokslo bendradarbiavimo aplinką, padėsiančią įgyvendinti SGD projektus, prisidėsiančius prie regiono energetinės nepriklausomybės užtikrinimo. Projekto tikslas - sukurti geresnį priėjimą prie SGD technologijų ir žinių, susijusių su verslo veikla, plėtoti kompetencijas ir specializaciją jūrų pramonės ir verslo grandinėje.

Daugiau informacijos:

KMTP Komunikacijų vadovas

Andrius Sutnikas

Tel.: +370 46 310463, faks.: +370 46 310462

Mob. tel.: +370 686 37681

El. p.: projects@kmtp.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?