Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdiečių fantaziją išlaisvins naujos kūrybinės erdvės

2017-05-19

Klaipėdiečių fantaziją išlaisvins naujos kūrybinės erdvės
Meno, amatų, dizaino sprendimų ir modernių technologijų draugystė tampa išties madinga tendencija. Ją įkūnyti uostamiestyje pasiryžo „Klaipėda FAB ROOM" . Naująja iniciatyva siekiama po Klaipėdos mokslo ir technologijų parko stogu suburti spalvingų idėjų nestokojančias asmenybes ir sudaryti kūrybai bei prototipų gamybai palankias sąlygas.

„Uostamiestį ir jo žmones regiu kaip kupinus potencialo, kuris nebeišsitenka tarp keturių sienų arba siaurame bendraminčių rate. „Klaipėda FAB ROOM" turėtų tapti erdve kurti, pasigaminti tai, ką kužda fantazija, vystyti savo verslo idėją, gauti patarimų, konstruktyvios kritikos bei padrąsinimo", - kalbėjo idėjos vėliavnešė Solveiga Kurgonaitė.

„Klaipėda FAB ROOM" taip pat funkcionuos kaip įvairių dirbinių gamybai reikalingos įrangos bei įrankių nuomos ir dalijimosi platforma, tad čia bus laukiami ne tik nuosava technika apsirūpinę entuziastai, bet ir tie, kurie ateis nešini vien eskizais. „Klaipėda FAB ROOM" ateityje turėtų pasitarnauti dirbantiems ar norintiems dirbti su įvairiausiomis medžiagomis - metalu, medžiu, moliu, oda, stiklu ar audiniais. Čia bus galima susikurti įvairiausius projektus: nuo šiltnamio bazilikams ar pomidorams - iki drabužių kolekcijos, kurią vietoje bus galima ir pasiūti arba numegzti kompiuterizuotomis staklėmis. „Klaipėda FAB ROOM" ketina vykdyti ir įvairias technologines eksperimentines veiklas, padėti pasiruošti sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) kampanijoms.

Klaipėdietės S. Kurgonaitės teigimu, vos pradėjus skleisti žinią apie „Klaipėda FAB ROOM" sumanymą socialiniuose tinkluose, pasipylė idėją palaikančių ir susidomėjusiųjų žmonių žinutės bei klausimai. Į daugelį jų turėtų atsakyti „Klaipėda FAB ROOM" pristatymo renginys, gegužės 23 d. 17.30 val. vyksiantis Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, „Telia HUB" erdvėse.

„Renginyje laukiamos visos ir visi, norintys jungtis prie bendruomenės, kurią vadinu „kūrybiniais gamintojais" arba tiesiog „meikeriais". „Klaipėda FAB ROOM" yra atviras įvairaus amžiaus, profesijų ir išsilavinimo žmonėms. Nėra tikslo suburti uždarą menininkų ar dizainerių klubą - tikiu, jog asmenybių įvairovė iniciatyvą tik praturtins. „Klaipėda FAB ROOM" sau vietą atras visų sričių profesionalai ir mėgėjai", - akcentavo S.Kurgonaitė.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė Roma Stubrienė pabrėžė, kad skatinti socialines inovacijas ir bendruomeniškumą generuojant naujas idėjas - vienas įstaigos veiklos prioritetų: „Aktyvios, kuriančios bendruomenės svariai prisideda vystant inovacinę aplinką mieste, tad nuoširdžiai džiaugiamės „Klaipėda FAB ROOM" entuziazmu. Šiemet atsinaujinusi, parko bendruomenei ir lankytojams atvira „Telia HUB" erdvė - puiki terpė geram startui, kurį visokeriopai palaikome!".


Daugiau informacijos apie renginį - čia.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?