Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdiečių robotai pirmi ir Amerikoje

2010-04-26

Klaipėdiečių robotai pirmi ir Amerikoje

Balandžio 25 dieną San Franciske, JAV pasaulio robotų čempionate „Robogames" Lietuvos robotų konstruktoriai laimėjo pirmąjį aukso medalį. Tai didžiausia pasaulyje robotų olimpiada, kurioje šiais metais dalyvavo 37 šalių atstovai. Lietuvos vardas tokioje olimpiadoje nuskambėjo pirmą kartą.

Lietuvai atstovavo ir daugiau nei 10-yje robotų kategorijų garbę gynė žinomas robotų inžinierius Vitalijus Rodnovas iš Klaipėdos. Jo robotas „Master of Disaster" laimėjo aukso medalį 3 kg robotų sumo rungtyje, o kitas Lietuvai atstovavęs robotas „309" šioje rungtyje užėmė trečiąją vietą.

Šių metų balandžio 23 - 25 dienomis daugiau kaip 500 robotų varžėsi 53 įvairiose kategorijose. Robotai žaidė boulingą, futbolą, ledo ritulį, dalyvavo įvairiuose įgūdžius formuojančiuose žaidimuose, taip pat varžėsi greičio, stiprumo ir „linijos sekimo" (Linefollower) rungtyse, bandė jėgas kung-fu, sumo ir dažasvydžio kovose. Romantikos turintys robotai tapė ir grojo muzikos instrumentais. Kai kuriems žiūrovams gali būti naudingas robotų - barmenų konkursas, tačiau kaip įprasta, daugiausiai adrenalino sukelia robotų mūšiai „beveik be taisyklių", kurie vyksta uždarame ringe.

Robotus kūrė beveik 700 inžinierių iš viso pasaulio.

Pastarieji dveji metai klaipėdiečiams sėkmingi. Robotika užsiimančių klaipėdiečių lyderis V. Rodnov ir jo robotas tapęs nugalėtoju 2008 metais Klaipėdos mokslo ir technologijų parke surengtame Baltijos šalių "Baltic Robot Sumo" čempionate, šių metų kovo mėnesį Austrijoje vykusiame čempionate „RobotChallenge" tapo Europos čempionu. Dabar Amerikoje vykusiame pasauliniame robotų čempionate Baltijos šalių atstovus lydėjo sėkmė, laimėję ne tik aukso medalį, bet ir užėmę pirmas keturias vietas įrodė, kad jie yra pasauliniai lyderiai autonominių sumo robotų klasėje.

 

Infromacija parengta pagal www.lrytas.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?