Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdietis pasistatė nuosavą vėjo jėgainę

2011-08-11

Klaipėdietis pasistatė nuosavą vėjo jėgainę

Žinomo krepšininko Tomo Delininkaičio tėvas T. Delininkaitis pasirinko vos prieš kelerius metus JAV pradėtą gaminti dvigubo vakuumo principu veikiančią 3,5 kW galios turbiną. Šios jėgainės sparnus suka ne tik pučiantis vėjas, bet juos ir traukia specialiose kamerose išretėjus orui susidaręs vakuumas.

„JAV kol kas pastatyta tik 90 tokių jėgainių, o visoje Europoje tokią aš turiu kol kas vienintelis", -  teigė klaipėdietis.

Pasižiūrėti nematytos konstrukcijos malūno pas T.Delininkaitį atvažiuoja ir Lietuvos, ir užsienio šalių ūkininkai. Visus juos domina galimybė pasikinkius vėją turėti atsinaujinančios elektros šaltinį.

Pučiant 7 metrų per sekundę stiprumo vėjui tokia turbina per mėnesį gali pagaminti 730 kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos, o vėjui sustiprėjus iki 8 metrų per sekundę - net 1036 kWh.

Klaipėdietis skaičiuoja, kad jam papildomai elektros energijos teks įsigyti tik žiemą. Turbinos gamintojai garantuoja, kad tokia jos konstrukcija gali atlaikyti net 44 metrų per sekundę stiprumo vėją.

Vienintelė kliūtis, trukdanti kiekvienam namų ūkiui įsirengti tokią jėgainę, - didelė jos kaina. „Pačią turbiną ir kamerą man atsiuntė amerikiečiai, stovą jau gaminome čia, Lietuvoje. Sudėjus visas išlaidas tokia jėgainė man kainavo apie 70 tūkst. litų", - skaičiuoja vyriškis.

Tačiau jis tvirtina, kad perkant tik labai menką kiekį elektros iš „Lesto", o dalį pagamintos elektros parduodant, lėšos, investuotos į šią turbiną, turėtų grįžti per 7-8 metus.

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?