Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdoje bus įsteigta dešimt naujų technologinių įmonių

2013-07-09

Darbo vieta verslo pradžiai, patyrusių verslo mentorių konsultacijos, pagalba ieškant partnerių - visa tai nemokamai gaus net dešimt naujai įkurtų verslo įmonių. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė idėjų konkursą, kuris orientuotas į novatoriškus, technologinės pakraipos specifiką turinčius verslininkus. Konkurso laimėtojai gaus išskirtinę galimybę įsikurti Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP).

„Konkursas „Idėjų bankas" skirtas tiems, kurie norėtų kurti verslą, tačiau neturi patirties, kaip tai daryti, vis dar ieško vietos kur įsikurti. Naujas įmones priimsime po savo stogu ir rūpinsimės, kad jos greičiau prasiskintų kelią į rinką. Pradedantys verslininkai negaiš laiko organizaciniams reikalams, o iš karto, mums padedant, galės pradėti įgyvendinti savo idėją. Projekto „Technostartas" tikslas - skatinti naujų inovatyvių smulkaus ir vidutinio verslo subjektų kūrimą, prisidėti prie naujų, aukštą pridėtinę vertę kuriančių produktų, technologijų, paslaugų sėkmingo pateikimo į rinką", - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Idėjos bus vertinamos pagal kelis kriterijus. Pirmiausia bus analizuojama, kokia būtų naujai įsteigtos įmonės nauda vartotojui, ar naujas produktas, paslauga, technologija turės pakankamą vartotojų ratą (išskirtinę orientaciją į eksporto rinkas). Norintys gauti visokeriopą paramą verslo pradžiai, turi pasižymėti iniovatyvumu, idėja turi būti originali ir išskirtinė, bus atsižvelgiama, kokia yra reali galimybė ją įgyvendinti, koks yra finansinis pagrindimas, komercinis potencialas. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip du kompetentingi išorės ekspertai: vienas iš verslo, o kitas - iš mokslo sektoriaus.

Atrinktų idėjų teikėjai privalės per vieną mėnesį įsteigti įmonę, kuriai bus suteiktas pirmųjų įmonės veiklos metų inkubavimo paslaugų krepšelis viename iš šių miestų - Vilniuje (Šiaurės miestelio technologių parke), Kaune (KTU regioniniame mokslo parke) ar Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parke).

„Dažnai pradedantys verslininkai dėl patirties stokos daro klaidų. Kad to būtų išvengta, su jais kartu dirbs ir jiems talkins patyrę versle mentoriai. Jie konsultuos verslininkus, padės naujam produktui ar paslaugai lengviau patekti į rinką", - idėjų konkursui registruotis kvietė R. Stubrienė.

Fiziniai asmenys, siekiantys gauti paramą naujo technologinio verslo kūrimui, idėjas konkursui turi pateikti iki š.m. rugsėjo 10 d. Reikia užpildyti supaprastintos formos paraišką MITA interneto svetainėje adresu: http://idejubankas.mita.lt/.

LR Ūkio ministerijos finansuojamo projekto „Technostartas" dėka, iki 2015 m. visoje Lietuvoje bus įsteigtos 45 įmonės.

Daugiau informacijos:

KMTP Paslaugų plėtros vadovė Sigita Paulavičienė
Tel.: +370 46 390857
Mob.tel.: +370 687 06918
El. p.: sigita.paulaviciene@kmtp.lt

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?