Apie mus :

Naujienos

 

Klaipėdoje pastatytas pirmasis pasaulyje ekologiškas vilkikas

2012-02-09

 

 Į Daniją išplaukė "Vakarų Baltijos laivų statykloje" pastatytas pirmasis pasaulyje aplinkai draugiškas vilkikas.

 Užsakovai jau dabar giria Klaipėdos laivų statytojų darbą, nors Danijoje, Fredericijos uoste, dar bus atliekami vilkiko traukos jėgos bandymai. Klaipėdoje jų atlikti neįmanoma, nes nėra nejudančios atramos, kuri galėtų išlaikyti didesnę nei 65 tonų trauką, nepakanka ir gylio uosto akvatorijoje.

 Pagal įsipareigojimus, laivo traukos jėga turi siekti 65 tonas, tačiau Vakarų Baltijos laivų statyklos specialistai teigia, kad ji greičiausiai sieks apie 70 tonų. Plaukti laivas taip pat turėtų daug greičiau nei reikalauta sutartyje.

 Vilkiko ilgis - 31,5 m, plotis -11,5 m. Laivas varomas dyzelinu ir elektra, todėl aplinką teršia daug mažiau nei įprasti laivai. Jame sumontuota išorInė gaisro gesinimo sistema. 

Dar vieną naujos kartos vilkiką užsakovui perduoti planuojama balandį.

 Šaltinis: Asta Kažukauskienė, LR Naujienų tarnyba, www.lrt.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?